PGNiG Superliga. Dla kilku pięknych akcji warto było przyjść. PGE VIVE Kielce wygrało z Chrobrym Głogów [ZDJĘCIA, VIDEO]

W meczu przedostatniej kolejki rundy zasadniczej PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE Kielce wygrało z Chrobrym Głogów.

PGE VIVE Kielce - Chrobry Głogów 35:27 (19:14)

PGE VIVE: Ivić (1-30 min, 2/16 – 13 procent), Cupara (31-60 min, 5/17 – 29 procent) – Jachlewski 4, Fernandez 1 – Kulesz 5, Mamić 1 – Cindrić 3, Jurkiewicz 3 – A. Dujszebajew 2 – Moryto 3, Janc 6 (1) – Karaliok 6, Aginagalde 1, Bis. Trener: Talant Dujszebajew.

Chrobry: Kapela (1-60 min, 13/48 – 27 procent) – Biegaj 2, Bekisz 1 – Babicz 6, Klinger 2 – Makowiejew 5, Rydz 1 – Sadowski 2 – Wawrzyniak 3, Czapla - Krzysztofik 3, Orpik 2 (1), Podobas. Trener: Jarosław Cieślikowski.

Karne. PGE VIVE: 1/1. Chrobry: 1/3 (Cupara obronił rzuty Klingera i Babicza).

Kary. PGE VIVE: 4 minuty (Bis, Karaliok po 2). Chrobry: 6 minut (Krzysztofik, Sadowski, Biegaj po 2).

Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń), Rafał Puszkarski (Zamość).

Widzów: 1500.

Przebieg: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 10:4 (‘12), 10:5, 11:5, 11:6, 12:6, 12:7, 14:7 (‘20), 14:8, 15:8, 15:9, 17:9 (’24), 17:13 (‘29), 18:13, 18:14, 19:14 – 21:14, 21:15, 23:15, 23:18, 28:18 (‘44), 28:19, 29:19, 29:20, 31:20, 31:21, 32:21, 32:22 33:22, 33:24, 34:24, 34:25, 35:25, 35:27.

- Najważniejsze było zakończyć mecz bez kontuzji, trochę odpocząć po ciężkim meczu z Motorem i przed kolejnym meczem z tą drużyną oraz sprawdzić pewne warianty gry, które mogą nam się przydać w sobotę - mówił po meczu drugi trener PGE VIVE, Uros Zorman.

ZOBACZ NAJŁADNIEJSZE AKCJE PGE VIVE W MECZU Z CHROBRYM

Kielecki zespół zagrał tak, jak mówił Zorman, chwilami zawodnicy trochę odpoczywali, nie grali na 100 procent, momentami do poczynań naszych zawodników wkradała się wyraźnie dekoncentracja, było trochę błędów i nierzuconych „setek", ale kibice szybko o nich zapomną, jeśli w meczu z Motorem będzie zwycięstwo. Tym szybciej zapomną, że w spotkaniu z Chrobrym gospodarze zaprezentowali kilka bardzo efektownych akcji, dla których warto było przyjść do Hali Legionów.

Mecz z Chrobrym, będący dla kielczan ostatnim spotkaniem fazy zasadniczej rozgrywanym w Hali Legionów, wypadł naszej drużynie między dwoma pojedynkami 1/8 Ligi Mistrzów z Motorem Zaporoże. Trener Talant Dujszebajew zdecydował się, żeby nie dawać wolnego żadnemu z zawodników. Nie zagrali tylko kontuzjowani Krzysztof Lijewski, Daniel Dujszebajew i Michał Jurecki. U gości z tego samego powodu zabrakło Michała Bartczaka i Krzysztofa Tylutkiego.

Przed meczem kapitan PGE VIVE, Michał Jurecki, przekazał zdobyty rok temu Puchar Polski Komisarzowi Ligi, Piotrowi Łebkowi. Po raz kolejny o to trofeum kielczanie powalczą 12 maja w Poznaniu z Orlenem Wisłą Płock bądź Azotami Puławy.

Dla obu ekip wtorkowy pojedynek nie miał większego znaczenia – PGE VIVE już sobie zapewniło pierwsze miejsce przed fazą play off, a Chrobry w niej udział. Dla gości jedyną niewiadomą jest, które miejsce zajmą w rundzie zasadniczej. Jeśli ósme to w ćwierćfinale będą rywalami kielczan.

Kielczanie zaczęli mecz z szacunkiem do przeciwnika, wiedząc, że im szybciej wywalczą wyraźną przewagę, tym wcześniej będą mogli zrzucić na niższy bieg. Bardzo dobrze zaczął mecz Mateszu Jachlewski, który w przysługującym mu kwadrasnie gry w pierwszej połowie zdobył 4 gole. Moment dekoncentracji naszych zawodników przyszedł w końcówce tej części gry, kiedy głogowianie z siedmiu bramek zmniejszyli straty do czterech.

Ozdobą tej części gry był gol zdobyty z rzutu wolnego po czasie przez Władysława Kulesza. Białorusin nic sobie nie zrobił z muru głogowian i trafił w samo okienko.

Równie efektownie było na początku drugiej połowy, kiedy Władymir Cupara obronił karnego, a Luka Cindrić dwa razy fantastycznymi podaniami obsłużył Artioma Karalioka. Żółto-Biało-Niebiescy jeszcze przez kilka minut żyłowali wynik (z bardzo dobrej strony, i w obronie, i w ataku, pokazał się Blaż Janc), a potem znów zaczęli grać luźniej, w efekcie odnieśli jedno ze swoich najniższych zwycięstw w tym sezonie.

W sobotę o godzinie 16 PGE VIVE zagra w Kielcach z Motorem Zaporoże, a rundę zasadniczą PGNiG Superligi kielczanie zakończą we wtorek, 2 kwietnia, wyjazdowym meczem z Energą Wybrzeżem Gdańsk.