Łomża Industria Kielce wysoko pokonała brązowego medalistę poprzedniego sezonu, Azoty Puławy. Na zdjęciu rzuca Nicolas Tournat. Dawid Łukasik
W zaległym meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Łomża Industria Kielce wygrała z Azotami Puławy. W kieleckim zespole zadebiutował 20-letni szwedzki lewy rozgrywający, Elliot Stenmalm, który do tej pory nie mógł grać z powodu kłopotów z kręgosłupem.

Wysoka wygrana Łomży Industrii Kielce z Azotami Puławy. W kieleckim zespole zadebiutował Elliot Stenmalm

Łomża Industria Kielce - Azoty Puławy 39:24 (17:12)
Łomża Industria Kielce: Wolff (1-30 min, 8/20 = 40 %), Kornecki (31-60 min, 6/17 = 35 %) – Nahi 3, Wiaderny 1 (1) – D. Dujszebajew 2, T. Gębala 1, Stenmalm – Karacić 2, Olejniczak 2, Thrastarson 2 – A. Dujszebajew 9 – Moryto 8 (3) – Tournat 5, Karaliok 4. Trener: Talant Dujszebajew.

Azoty: Borucki (1-42, 55-60 min, 10/42 = 24 %), Koszowy (42-55 min, 1/7 = 14 %) - Konieczny 1, Jarosiewicz 5 (2) – Kowalczyk 3, Adamski 2, Antolak 3 – Valles – Zivković 2, Przybylski 1 – Fedeńczak 1, Marciniak 1 – Burzak 3, Janikowski 2. Trener: Robert Lis.

Karne. Łomża Industria Kielce: 4/4. Azoty: 3/4 (Wolff obronił rzut Vallesa).

Kary. Łomża Industria Kielce: 6 minut (Nahi 4, Gębala 2). Azoty: 10 minut (Fedeńczak czerwona kartka 55 min za trafienie bramkarza w głowę przy rzucie karnym, Adamski 4, Burzak, Antolak po 2).

Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów).

Widzów: 3109.

Przebieg: 1:0, 1:1, 5:1 (‘7), 5:2, 6:2, 6:4, 7:4, 7:5, 8:5, 8:6, 10:6 (’16), 10:7, 11:7, 11:8, 12:8, 12:9, 13:9, 13:10, 14:10, 14:11, 15:11, 15:12, 17:12 – 23:12(‘35), 23:13, 26:13 (‘38), 26;14, 27;14, 27:15, 29:15, 29:16, 31:16, 31:17, 32:17, 32:21, 33:21, 33:22, 36:22, 36:23, 37:23, 37:24, 39:24.

Debiut Elliota Stenmalma, powrót Dylana Nahiego
Wydarzeniem meczu, w którym zmierzyła się aktualnie druga (gospodarze) z czwartą (goście) drużyna PGNiG Superligi, był debiut w kieleckim zespole 20-letniego lewego rozgrywającego, Elliota Stenmalma. Szwed trafił do zespołu mistrza Polski przed tym sezonem, ale długo leczył kontuzję kręgosłupa. Ponadto do składu wrócił po kontuzji Dylan Nahi. Poza kontuzjowanymi Damianem Domagałą, Benoitem Kounkoudem, Pawłem Paczkowskim i Cezarym Surgielem, wolne dostali Miguel Sanchez-Migallon, Szymon Sićko i Nedim Remili. W zespole gości z powodu urazu nadal nie gra legenda kieleckiego klubu, Michał Jurecki.

Stenmalm dostał kilkanaście minut gry w defensywie i spisywał się nieźle. Przy niedoborze leworęcznych na prawym rozegraniu grał w pierwszej połowie Igor Karacić. Kielczanie zaczęli od solidnej obrony i dobrych interwencji Andreasa Wolffa. Szybko zbudowali kilkubramkową przewagę. Potem na kilkanaście minut przestała ona rosnąć, bo dobrze w bramce puławian spisywał się Wojciech Borucki, a jego koledzy z pola częściej znajdowali dziury w obronie Żółto-Biało-Niebieskich. Nieco udało się powiększyć różnicę w końcówce tej części gry, znów po kilku obronach kieleckiego bramkarza.

Obrona, kontra, obrona, kontra

Drugą połowę nasz zespół zaczął od serii skutecznych akcji obronnych i kontrataków, pierwsze siedem minut wygrał 9:1 i w zasadzie było po herbacie. W tej części gry kielczanie zrealizowali aż 10 kontrataków, a popełnili tylko dwa błędy techniczne (w całym spotkaniu trzy). W końcówce starali się grać „pod publiczkę” i widowiskowo zakończyli kilka akcji.

W sobotę Łomża Industria Kielce gra w Zabrzu
Mecz był jednym z dwóch zaległych, które kielczanie mają do rozegrania ze względu na udział w klubowych mistrzostwach świata Super Globe. Wyjazdowe spotkanie z Arged Ostrovią Ostrów Wielkopolski odbędzie się 2 grudnia. W najbliższą sobotę, 19 listopada o godzinie 13.15, Łomża Industria Kielce zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]