AIP
MKS Zagłębie Lubin S.A.
Po dwóch meczach nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Zagłębia Lubin mają na swoim koncie komplet punktów. Po pokonaniu ekipy z Jarosławia tym razem Miedziowe odprawiły z kwitkiem zespół z Piotrkowa Trybunalskiego.

Miedziowe od początku pokazywały swoją siłę. Zaczęło się od 3:1 w ósmej minucie, ale później przewaga podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej znacznie wzrosła. Po dwudziestu minutach na tablicy wyników było 14:7. Lubinianki prezentowały się znacznie lepiej od rywalek zarówno w obronie, jak i ataku, co przekładało się na wynik. O drugi czas dla swojej drużyny Krzysztof Przybylski poprosił w 22. minucie. Przy wyniku 17:10 do przerwy po cztery trafienia na swoim koncie miały Adrianna Górna i Kinga Jakubowska.

Początek drugiej połowy był lepszy w wykonaniu przyjezdnych, które dość szybko zmniejszyły straty do czterech trafień – 19:15 w 38. minucie. Lubinianki ocknęły się chwilę później i znów powiększyły swoją przewagę. Defensywie Piotrcovii najbardziej we znaki dawał się duet Jakubowska-Górna, ale cała drużyna Zagłębia zasługuje na wyróżnienie. Miedziowe pod koniec spotkania zbliżały się już do dziesięciobramkowej przewagi. Mistrzynie Polski nie pozostawiły rywalkom złudzeń, wygrywając ostatecznie 34:27. Co ciekawe pomimo dość wyraźnej wygranej gospodynie nie wykorzystały pięciu rzutów karnych, które obroniła Daria Opelt – najlepsza zawodniczka w przyjezdnej ekipie.

MVP meczu: Kinga Jakubowska (Zagłębie)
MVP Piotrcovii: Daria Opelt

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:27 (17:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Jakubowska 9, Grzyb 5, Hartman, Górna 8, Miłek, Drabik 2, Galińska 2, Zawistowska 2, Kochaniak-Sala 3, Matieli 2, Noga, Milojević 1.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Klonowska, Oreszczuk 4, Trawczyńska 3, Majsak 1, Królikowska 3, Jureńczyk 2, Grobelna 1, Sobecka 4, Trbović 3, Świerczek 5, Sarnecka, Waga 1.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0