PGNiG Superliga Kobiet. Korona Handball Kielce powalczyła z liderem

W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce przegrała z Metraco Zagłębiem Lubin.

Korona Handball Kielce - Metraco Zagłębie Lubin 25:31 (14:19)

Korona Handball: Orowicz, Hibner, Nazimek - Zimnicka, D. Więckowska 5, Gliwińska 5, M. Więckowska 3, Skowrońska, Syncerz 6, Charzyńska 1, Mochocka 3 (3), Piwowarczyk 1, Homonicka 1, Parandii. Trener: Paweł Tetelewski.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Wasiak, Grzyb 5 (2), Hartman 5 (2), Trawczyńska 2, Buklarewicz 5 (1), Górna 4, Piechnik 2, Ważna 4, Machado 1, Jochymek, Belmas 1, Pielesz 2, Milojević. Trenerka: Bożena Karkut.

Karne. Korona Handball: 3/5 (rzut Syncerz obroniła Wąż, rzut Skowrońskiej obroniła Maliczkiewicz). Zagłębie: 5/5.

Kary. Korona Handball: 4 minuty (Skowrońska, Piwowarczyk po 2). Zagłębie: 20 minut (Machado czerwona kartka 36 min za faul, Ważna 4, Grzyb, Hartman, Buklarewicz, Jochymek, Belmas, Pielesz, Milojević po 2).

Sędziowali: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka (Rzeszów).

Widzów: 500.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5 ('6), 4:13 ('12), 5:13, 5:17 ('18), 11:17 ('25), 11:19, 14:19 - 14:20, 16:20, 16:21, 18:21 ('38), 18:22, 20:22 ('43), 20:23, 22:23 ('47), 22:28 ('53), 23:28, 23:29, 24:29, 24:31, 25:31.

Wbrew temu, co sugerowałby wynik, mecz był bardzo ciekawy, a przez kilka minut nawet pasjonujący. Kielczanki nawiązały walkę z walczącymi o mistrzostwo Polski lubiniankami i gdyby nie koszmarna liczba prostych błędów, które zrobiły (około 20), mogły przynajmniej przegrać nieco niżej. Mecz był rozgrywany w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Korona Handball ukończyła ją na ósmym miejscu i będzie grała w grupie 7-11.

Spotkanie rozpoczeło się od ładnych, skutecznych akcji z obu stron. Tak trwało do szóstej minuty, od której nastąpił potężny, rozległy zawał w grze naszych zawodniczek, którym nie udawało się praktycznie nic. "Koroneczki" oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji, gubiły piłkę, a zespół z Lubina bezwzględnie kontrował. W 18 minucie drużyna z Kielc przegrywała różnicą dwunastu bramek, 5:17, i wydawało się, że już nic ciekawego w tym spotkaniu się nie wydarzy.

Ale to kobieca piłka ręczna. Drużyna trenera Pawła Tetelewskiego poprawiła defensywę, świetną zmianę w bramce dała młoda Anna Nazimek i mimo że naszym zawodniczkom ciągle zdarzało się gubić piłkę bez presji ze strony przeciwniczek, to wynik zaczął się zmieniać. Korona Handball najpierw zdobyła sześć bramek z rzędu (od 5:17 do 11:17), a jeszcze przed przerwą zmniejszyła straty do pięciu trafień. Chwila dekoncentracji szczypiornistek Zagłębia zmieniła przebieg meczu i spowodowała coraz bardziej nerwową grę zespołu gości.

Po przerwie ciągle trwała pogoń zespołu gospodarzy. Bardzo twardo grające w obronie lubinianki raz za razem dostawały dwuminutowe kary (w sumie aż 20 minut). Szkoda, że bardzo często kielczanki tego nie wykorzystywały, ciągle popełniając proste straty i niepotrzebnie spiesząc się z rozgrywaniem akcji. Około 40 minuty zawodniczki Zagłębia w krótkim odstępie czasu dostały trzy kary, a nasze zawodniczki cztery razy zgubiły w tym czasie piłkę. Mimo to w 43 minucie, po dwóch golach Dominiki Więckowskiej, było tylko 20:22, a cztery minuty później, również po golu "Więca", był kontakt - 22:23. W dodatku nasze zawodniczki za chwilę miały piłkę na remis, ale podanie przechwyciły przeciwniczki. Od tego momentu Zagłębie zdobyło pięć bramek z rzędu i rozstrzygnęło mecz.