PGNiG Superliga Kobiet. Porażka Suzuki Korony Handball Kielce w Kobierzycach, czerwona kartka trenera

Materiały prasowe PGNiG Superligi Kobiet/KPR Gminy Kobierzyce
W meczu PGNiG Superligi Kobiet, piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce wygrały z Suzuki Koroną Handball Kielce.

KPR Gminy Kobierzyce - Suzuki Korona Handball Kielce 31:20 (19:11)
Suzuki Korona Handball: Chojnacka (1-23 min, 3/17 = 18 %), Hibner (23-43 min, 3/15 = 20 %), Chodakowska (43-60 min, 1/6 = 17 %) – Gliwińska 2, Kędzior, Staszewska 1 - M. Więckowska 5 (2) – Rosińska 3 (1) - Costa 2 – Zimnicka – Jasińska 3, Kowalczyk 4. Trener: Paweł Tetelewski.

KPR:: Kowalczyk (1-25 min, 3/12 = %), Zima (25-60 i na dwa karne min, 11/22 = 50 %) - Olek 1, Kucharska, Ilnicka 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 6, Janas 5, Kozioł 4 (1), Ważna 2, Ivanović, Despodowska 8 (4), Szupyk 1, Wicik 1, Macedo. Trenerka: Edyta Majdzińska.

Karne. Suzuki Korona Handball: 3/4 (Zima obroniła rzut M. Więckowskiej). KPR: 5/6 (Hibner obroniła rzut Kozioł).

Kary. Suzuki Korona Handball: 8 minut (czerwona kartka Tetelewski 42 min, Jasińska, Kowalczyk, ławka po 2). KPR: 10 minut (Kucharska 6 – czerwona kartka 49 min, Wicik 4).

Sędziowali: Bartosz Kowalak, Wojciech Marciniak (Poznań).

Widzów: 300.

Przebieg: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3 (‘7), 7:3 (‘11), 7:4, 8:4, 8:5 (‘13), 11:5 (‘16), 11:7, 13:7, 13:8, 13:9, 14:9, 16:9, 16:10, 17:10, 17:11, 19:11 – 19:12, 21:12, 21:13, 22:13, 24:13, 24:14, 25:14, 25:15, 26:15, 26:16, 28:16, 28:18, 29:18, 29:19, 30:19, 30:20, 31:20.

Kielczanki pojechały do Kobierzyc w tylko 12-osobowym składzie, między innymi bez Michaliny Pastuszki, Katarzyny Grabarczyk i Alicji Pękali, a więc bez żadnej zawodniczki leworęcznej. Na prawym rozegraniu grała Juliane Costa, a na prawym skrzydle Sandra Zimnicka. Trenerka gospodarzy, Edyta Majdzińska, wykorzystała mecz do sprawdzenia różnych ustawień zespołu i podarowanie większej liczby minut zawodniczkom, które zwykle siedzą na ławce rezerwowych.

Przewaga wicemistrzyń Polski była widoczna od pierwszych minut. „Kobierki” może nie budowały przewagi bardzo szybko, ale w miarę systematycznie. Grały lepiej w obronie, były skuteczniejsze, popełniały mniej błędów w ataku i wykorzystywały niemal każdy błąd naszych zawodniczek, zdobywając bramki z kontrataków.

W drugiej połowie gospodynie grały już bardziej rozluźnione, popełniły więcej błędów i ich przewaga wzrosła tylko nieznacznie. W 42 minucie czerwoną kartkę za komentowanie decyzji sędziowskich zobaczył trener zespołu z Kielc, Paweł Tetelewski.

Kolejne spotkanie (zaległe) Suzuki Korona Handball rozegra w środę, 13 kwietnia, o godzinie 18.30, podejmując Eurobud JKS Jarosław.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]