PGNiG Superliga Kobiet. Porażka Suzuki Korony Handball Kielce w zaległym meczu

Dawid Łukasik
W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet, piłkarki ręczne Eurobudu JKS Jarosław wygrały z Suzuki Koroną Handball Kielce.

Eurobud JKS Jarosław - Suzuki Korona Handball Kielce 29:23 (14:11)
Suzuki Korona Handball: Chojnacka (1-52 min, 10/34 = 29 %), Chodakowska (52-60 min, 1/6 = 17 %) – Gliwińska 3, Kędzior – M. Więckowska 9 (2), Pastuszka 1 – Rosińska 2, Costa 1 – Pękala 4 – Grabarczyk, Zimnicka – Kowalczyk, Jasińska 3. Trener: Paweł Tetelewski.
Eurobud JKS: Djurasinović (1-50 min, 6/19 = 32 %), Kucharczyk (50-60 min i na dwa karne, 4/10 = 40 %) – Zimny 6 (1), Mrden 1, Kozimur 2, Smolin, Guziewicz, Nestiariuk 7, Gadzina 2, Balsam 7 (3), Vukcević 2, Dorsz 2, Strózik. Trener: Reidar Mostad.

Karne. Suzuki Korona Handball: 2/2. Eurobud JKS: 4/5 (Chojnacka obroniła rzut Balsam).

Kary. Suzuki Korona Handball: 4 minuty (Jasińska, ławka po 2). Eurobud JKS: 8 minut (Strózik 4, Balsam, Kozimur po 2).

Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice), Tomasz Wrona (Kraków).

Widzów: 400.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3 (‘3), 6:3 (‘11), 6:5, 9:5 (‘19), 9:7, 10:7, 10:8, 11:8, 11:9, 13:9, 13:11, 14:11 – 17:11 (‘36), 17:12, 18:12, 18:13, 19:13, 19:14, 21:14, 21:15, 22:15, 22:16, 24:16 (‘46), 24:20 (‘53), 28:20 (‘58), 28:21, 29:21, 29:23.

Zaległe jeszcze z drugiej rundy spotkanie, które miało być rozegrane 22 stycznia, stało na słabym poziomie, obie drużyny popełniły bardzo dużo strat – gospodynie 17, nasze zawodniczki 15.

Kielczanki nieźle zaczęły, ale ich skuteczna gra w ataku trwała tylko kilka minut. Jarosławianki w 11 minucie wygrywały 6:3. Ich prowadzenie mogło być wyższe, ale bardzo dobrze w bramce „Koroneczek” spisywała się Patrycja Chojnacka, poza tym miejscowe zawodniczki często gubiły piłkę. Dzięki temu nasza drużyna przez całą pierwszą połowę utrzymywała dystans pozwalający myśleć o pozytywnym wyniku. Tym bardziej, ze w dobrej dyspozycji strzeleckiej była Magda Więckowska.

Ale na początku drugiej połowy drużyna trenera Pawła Tetelewskiego miała siedmiominutowy okres gry bez zdobytego gola i Eurobud, mimo że zmarnował w tym czasie kilka akcji, odskoczył na 18:12. Potem nasze zawodniczki kilka piłek oddały prosto w ręce rywalek i zostały skontrowane – w 46 minucie było 24:16. Lecz tym razem „zacięły” się przeciwniczki, które przez osiem minut biegały bezproduktywnie po boisku i w 53 minucie, po golu Więckowskiej, na tablicy widniał wynik 24:20. Niestety, kolejne sześć minut to kolejna seria nieskutecznych akcji zespołu z Kielc i drużyna z Jarosławia znów odskoczyła.

Kolejny mecz Suzuki Korona Handball rozegra w niedzielę, 3 kwietnia, w Kielcach z Młynami Stoisław Koszalin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30 w Hali Legionów.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]