PGNiG Superliga Kobiet: Start nie sprawił Zagłębiu żadnych problemów

AIP
MKS Zagłębie Lubin S.A.
Zawodniczki MKS-u Zagłębia Lubin były zdecydowanymi faworytkami sobotniego meczu w Elblągu w ramach 3. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, co udowodniły na parkiecie. Zespoły Miedziowych i EKS-u Startu dzieliła przepaść, o czym może świadczyć sam wynik 37:23!

Lubinianki jechały do Elbląga po zwycięstwo, były faworytkami i od samego początku udowadniały swoją wyższość. Mistrzynie Polski bardzo szybko wyszły na wyraźne prowadzenie, wykorzystując każdy najmniejszy błąd rywalek. Elblążanki gubiły się w ofensywie, przez co nadziewały się na piekielnie skuteczne kontry Miedziowych. A jeśli już jesteśmy przy skuteczności, to w pierwszej połowie po stronie Zagłębia wynosiła ona… 84 procent! To fenomenalne osiągnięcie przełożyło się oczywiście na wynik. Do przerwy było 21:9 dla przyjezdnych.

W drugiej połowie młode zawodniczki Startu wciąż odbierały lekcje gry od bardziej doświadczonych i wyżej notowanych lubinianek. Zagłębie rzucało bramkę za bramką, powiększając jeszcze wypracowaną w pierwszej części spotkania przewagę. Mistrzynie Polski grały pewnie, zespołowo i efektywnie, gromiąc rywalki 37:23 To kolejne spotkanie, w którym podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zdobywają grubo ponad 30 bramek, będąc najskuteczniejszą obecnie ekipą PGNiG Superligi Kobiet.

Po trzech meczach Zagłębie ma na swoim koncie komplet dziewięciu punktów. W najbliższy piątek o godzinie 20 w hali RCS Miedziowe podejmować będą beniaminka rozgrywek Koronę Suzuki Kielce.

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 23:37 (9:21)

Start: Pająk, Hypka, Żarnoch – Wołoszyk 4, Cygan 5, Kostuch 3, Choromańska 1, Dworniczuk 3, Głębocka 1, Szczepanik 2, Peplińska 3, Kopańska 2, Owczarek, Tarczyluk.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Zawistowska 7, Drabik 6, Górna 7, Jakubowska 7, Kochaniak-Sala 3, Matieli 3, Miłek, Galińska, Milojević, Grzyb 2, Hartman 2, Noga.

MVP meczu: Kinga Jakubowska (Zagłębie)
MVP Startu: Katarzyna Cygan