Kuba Zegarliński/nowiny24.pl
W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Stal Mielec przegrała z PGE VIVE Kielce. Dla kielczan było to setne z rzędu zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Stal Mielec - PGE VIVE Kielce 28:39 (16:20)

PGE VIVE: Ivić (1-30 min, 6/22 – 27 procent), Cupara (31-60 min, 8/20 – 40 procent) – Fernandez 8 – Kulesz 9, Mamić 1 – Cindrić 4 (1) – A. Dujszebajew 4 (1) – Moryto 7 (1) – Karaliok 1, Aginagalde 1, Bis 4. Trener: Talant Dujszebajew.

Stal:Andjelić (7/20 – 26 procent), Wiśniewski (1/13 – 7 procent), Witkowski (0/6 – 0 procent), Dutka 5, Kowalczyk 1 (1), Mochocki 4, Rusin 2, Rutkowski 4, Sarajlić 3, Wypych 2, Krupa 1, Skuciński 1, Wilk 1, Krępa 4. Trener: Michał Przybylski.

Karne. Stal: 1/2 (Ivić obronił rzut Mochockiego). PGE VIVE: 3/4 (Andjelić obronił rzut Moryto).

Kary. Stal: 2 minuty (Dutka). PGE VIVE: 4 minuty (Mamić, Aginagalde po 2).

Sędziowali:Cezary Figarski, Dariusz Żak (Radom).

Widzów:400.

Przebieg: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6 (‘9), 4:6, 4:8 (‘11), 5:8, 5:9, 7:9, 7:10, 8:10, 8:11, 9:11, 9:12, 11:12 (‘21), 11:13, 12:13, 12:15, 13:15, 13:16, 14:16, 14:17, 15:17, 15:18, 16:18, 16:20 – 17:20, 17:21, 18:21, 18:23, 19:23, 19:26 (‘41), 20:26, 20:27, 21:27, 21:29, 23:29, 23:33 (‘51), 24:33, 24:34, 25:34, 25:35, 26:35, 26:36, 28:36, 28:39.

- Braki w umiejętnościach zawsze można w jakiejś części nadrobić walką – mówił przed meczem pochodzący z Końskich, prowadzący od kilku tygodni Stal trener, Michał Przybylski. Sił na tę walkę wystarczyło mielczanom w pierwszej połowie, bo w drugiej przewaga mistrzów Polski była już wyraźna. PGE VIVE odniosło swoje setne z rzędu zwycięstwo w PGNiG Superlidze.

Kielczanie zagrali bez kontuzjowanych Daniela Dujszebajewa, Krzysztofa Lijewskiego i Michała Jureckiego, a także bez Mariusza Jurkiewicza, Blaża Janca i Mateusza Jachlewskiego, którzy dostali wolne. Pierwszy raz od odniesionej 9 lutego kontuzji kolana na boisku pojawił się Alex Dujszebajew. - Czułem się super. Chciałem sprawdzić, jak będzie reagowało kolano na większe obciążenia, ale wszystko było w porządku. Zagrałem sporo minut, ale mógłbym więcej – mówił po meczu Alex.

Pierwsza połowa była toczona w dość szybkim tempie, a gospodarze długo dotrzymywali kroku Żółto-Biało-Niebieskim. Wprawdzie goście w 11 minucie po golu Artioma Karalioka prowadzili 8:4, ale kolejne minuty należały go gospodarzy, którzy w 21 minucie zbliżyli się na różnicę jednego gola (11:12). Gra była wyrównana do końcówki tej części gry, kiedy dzięki golom Angela Fernandeza i Władysława Kulesza zespół z Kielc odskoczył na cztery bramki. W pierwszej połowie najskuteczniejszymi graczami naszego zespołu byli skrzydłowi – Fernandez i Arkadiusz Moryto zdobyli po pięć bramek.

W drugiej połowie w bramce PGE VIVE pojawił się Władymir Cupara i miał mocne wejście. W pewnym momencie jego skuteczność oscylowała wokół 50 procent, przez 30 minut wyniosła 40 procent. Koledzy z pola szybko wykorzystali odbite przez bramkarza piłki, kilka razy skontrowali, kilka razy z drugiej linii potężnie rzucił Władysław Kulesz, który po przerwie zdobył 7 bramek i przewaga naszego zespołu szybko wzrosła.

W sobotę, 23 marca, o godzinie 16.30 czasu polskiego, PGE VIVE zagra w Zaporożu z Motorem pierwszy mecz 1/8 Ligi Mistrzów.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”

OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]

SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]

20 LAT TEMU W KIELCACH ODBYŁ SIĘ PIERWSZY MECZ GWIAZD ISKRA SHOW.

PRAWIE JAK MESSI. MICHAŁ JURECKI WYSTĄPIŁ W TURBOKOZAKU

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Materiał oryginalny: PGNiG Superliga. Pękła setka. Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wygrali w Mielcu ze Stalą [ZDJĘCIA, KIBICE] - Echo Dnia Świętokrzyskie