PGNiG Superliga: Pewna wygrana Zagłębia z Piotrcovią na inaugurację sezonu

AIP
MKS Zagłębie Lubin S.A.
Szczypiornistki Zagłębia Lubin w 1. kolejce PGNiG Superligi Kobiet pewnie pokonały we własnej hali MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:22 (18:12). Mistrzynie Polski zaliczyły bardzo dobre wejście w nowy sezon.

Zagłębie chciało pewnie zacząć sezon i plan ten zrealizowało. Przyjezdne tylko w pierwszych minutach były w stanie „trzymać” wynik, ale z biegiem czasu to „Miedziowe” się rozkręciły i wypracowały sobie kilkubramkową przewagę. Lubinianki grały pewnie zarówno w obronie, jak i ataku, czego efektem były kolejne bramki. Klasą samą w sobie była rozgrywająca mistrzyń Polski Karolina Kochaniak-Sala, która raz po raz nękała piotrkowską defensywę. Zagłębie od początku tworzyło zgrany kolektyw i wybijało rywalki z ich rytmu. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej już przed przerwą praktycznie rozstrzygnęły losy meczu i ani myślały oddać pola rywalkom.

Sześciobramkowa przewaga, uzyskana w pierwszej części spotkania, pozwoliła na kontrolowanie meczu po zmianie stron. W drugiej połowie oglądaliśmy wymianę ciosów i walkę bramka za bramkę, ale to Zagłębie cały czas było pewne swego. Dobra defensywa, skutecznie wykańczane kontry, kolejne udane interwencje Moniki Maliczkiewicz – to pełen obraz inauguracyjnego meczu mistrzyń Polski. „Miedziowe” grały jak natchnione i pod koniec spotkania jeszcze powiększały swoją przewagę. Karolina Kochaniak-Sala? Stuprocentowa skuteczności (10/10) i zasłużone MVP. Zagłębie zaczęło sezon z impetem i już czeka na kolejny mecz. Tym razem przeciwnikiem będzie JKS Eurobud Jarosław.

1. kolejka PGNiG Superligi Kobiet
Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:22 (18:12)

Zagłębie: Maliczkewicz, Zima, Wąż – Łabuda 1, Pankowska, Grzyb 2, Sustkova 2, Górna 5, Drabik 2, Galińska 2, Michalak 2, Bujnochova, Kochaniak-Sala 10, Matieli 2, Milojević 2.
Piotrcovia: Opelt, Suliga – Drażyk 5, Radusho 2, Senderkiewicz, Oreszczuk 2, Polaskova 8, Królikowska 1, Grobelna 1, Jasińska, Sobecka 1, Trbović, Świerczek, Waga 1, Jureńczyk, Martins 1.

W kadrze Miedzi znajduje się kilku piłkarzy z Ameryki Południowej i Półwyspu Iberyjskiego, którzy przyjechali do Legnicy ze swoimi partnerkami. Zobaczcie egzotyczne piękności oraz inne dziewczyny i żony zawodników „Miedzianki”.DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK