Grupa Azoty Tarnów/Materiały prasowe PGNiG Superligi
W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Grupa Azoty Tarnów przegrała z PGE VIVE Kielce 19:33. Najlepszymi strzelcami meczu byli skrzydłowi gości, Arkadiusz Moryto i Mateusz Jachlewski, którzy zdobyli po 9 bramek. Ten drugi nie zanotował ani jednej pomyłki i wszystkie bramki rzucił z gry, a grał po 7-miesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją.

ZOBACZ>>> Sześciu zawodników PGE VIVE Kielce może zagrać na igrzyskach w Tokio

Grupa Azoty Tarnów - PGE VIVE Kielce 19:33 (9:17)

PGE VIVE: Kornecki (1-45 min, 8/20 = 40 %), Wałach (45-60 min, 5/12 = 42 %) - Jachlewski 9 – Pehlivan 1, D. Dujszebajew 1 - Jurkiewicz 6 - Vujović 2 - Moryto 9 (2) – Guillo 3, Karaliok 2. Trener: Talant Dujszebajew.

Grupa Azoty Małecki (1-53 min, 9/36 = 25 %), Ciochoń (53-60 min, 2/6 = 33 %) – Kużdeba 2 (1), Lazarowicz – Landim, Kowalik 7, Grozdek 1 – Dadej, Sanek 3 – Kedzo, Tokuda 2, Grabowski 1 – Wojdan 1 – Tarcijonas 2, Niemiec. Trener: Marcin Markuszewski.

Karne. Grupa Azoty: 1/1. PGE VIVE: 2/3 (Małecki rzut obronił Vujovicia).

Kary. Grupa Azoty: 10 minut (Landim, Sanek, Tarcijonas, Lazarowicz, Niemiec po 2). PGE VIVE: 8minut (Jurkiewicz, Karaliok, Guillo, Pehlivan po 2).

Sędziowali: Jakub Gnyszka, Mateusz Stonoga (Ozimek).
Widzów: 3500.

Przebieg: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5 (‘9), 4:10 (‘15), 6:10 (‘20), 6:13 (‘21), 7:13, 7:15, 8:15, 8:17, 9:17 – 9:18, 10:18, 10:21, 12:21, 12:24. 13:24, 13:27 (‘49), 14:27, 14:28, 16:28, 16:30, 17:30, 17:32, 18:32, 18:33, 19:33.

Wydarzeniem meczu był powrót do gry lewoskrzydłowego kieleckiej drużyny, Mateusza Jachlewskiego, który swój ostatni mecz rozegrał 2 czerwca 2019 roku w Kolonii, było to spotkanie o trzecie miejsce w Lidze Mistrzów z Barcą Lassa. Potem „Siwy” przeszedł operację biodra i przechodził rehabilitację. W Tarnowie wraz z Arkadiuszem Moryto był najlepszym strzelcem zespołu, zdobył 9 bramek, przy czym Jachlewski miał 100-procentową skuteczność i wszystkie bramki zdobył z gry!

Trener Talant Dujszebajew na pierwszy w tym roku mecz swojej drużyny zabrał do Tarnowa tylko dziesięciu zawodników. Uczestnicy fazy finałowej mistrzostw Europy, Hiszpanie Julen Aginagalde, Angel Fernandez i Alex Dujszebajew, Chorwat Igor Karacić, Słoweniec Blaż Janc i Niemiec Andreas Wolff dotarli do Kielc wczoraj wieczorem, wcześniej przyjechał tylko Daniel Dujszebajew i on zagrał przeciwko Grupie Azoty; Krzysztof Lijewski i Tomasz Gębala są kontuzjowani.

W pierwszej rundzie kielczanie pokonali w Hali Legionów tarnowian 52:30, 52 rzucone bramki to był wtedy nowy rekord bramek zdobytych przez PGE VIVE w rozgrywkach ligowych.

ZOBACZ>>> Talant Dujszebajew po wygranej z Grupą Azoty: Dziękuję kibicom [VIDEO]

Pierwszego w tym roku gola dla Żółto-Biało-Niebieskich zdobył Romaric Guillo, a za chwilę podwyższył, zdobywając swojego pierwszego gola w tym sezonie, Mateusz Jachlewski. Przed przerwą trafił jeszcze trzy razy, ale jeszcze lepszy był po przerwie.

Goście zaczęli od twardej obrony, mocnym jej ogniwem był bramkarz Mateusz Kornecki, który w pierwszej części meczu miął 44-procentową skuteczność. To dawało okazje do kontrataków naszym skrzydłowym. W ataku pozycyjnym nie wszystko mistrzom Polski wychodziło, było w nim trochę błędów, ale to nic dziwnego, gdy gra się razem pierwszy mecz po półtoramiesięcznej przerwie.
Między 9 a 16 minutą PGE VIVE nie dało sobie rzucić ani jednego gola i z 4:5 zrobiło się 5:10. Ale z kolei zespół z Kielc miał pięciominutowy okres nieskuteczność, ale karą były tylko dwie bramki tarnowian.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło w obrazie gry, defensywa naszego zespołu była równie szczelna. W 37 minucie, w krótkim odstępie, kary otrzymali Guillo i Artiom Karaliok, ale podwójne osłabienie nasza drużyna przetrwała bez strat, bo rzut rywala obronił Kornecki.

Świetne wejście do kieleckiej bramki miał w 45 minucie Miłosz Wałach, który z pierwszych pięciu rzutów rywali obronił cztery. Tegoroczny maturzysta skończył mecz z 45 procentami odbitych piłek. A pod bramką Grupy Azoty ciągle skuteczny był Jachlewski, który nakręcał licznik swoich bezbłędnych rzutów.

W najbliższą sobotę, 1 lutego, o godzinie 18.30 PGE VIVE zagra w Kaliszu z Energą MKS.

ZOBACZ>>> Oceniamy zawodników PGE VIVE Kielce za mistrzostwa Europy. Kto czarował, kto zawalił

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, SURFING, WESELA… [zdjęcia]