W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE Kielce wygrało z Zagłębiem Lubin. Kontuzji podczas tego meczu doznał Arkadiusz Moryto, którego czeka trzytygodniowa przerwa.

PGE VIVE Kielce - Zagłębie Lubin 36:24 (17:13)

PGE VIVE: Kornecki (1-60, 13/34 = 39 %) - Fernandez 3 (2), Surgiel 4 – Kulesz 4 – A. Dujszebajew, D. Dujszebajew 4 - Vujović 4 – Moryto 3 (1), Janc 6 – Karaliok 2, Guillo 6. Trener: Talant Dujszebajew.

Zagłębie: Bartosik (1-23, 44-60 min, 8/32 = 25 %), Schodowski (23-44 min , 4/16 = 25 %) – Drobiecki 3 (3), Bogacz – Pawlaczyk, S. Gębala 4, Borowczyk – Kupiec 1, Tokaj 4 – Czyczykało 1, Marciniak 3 – Hajnos 3 - Pietruszko 1, Adamski 3, Stankiewicz 1. Trener: Bartłomiej Jaszka.

Karne. PGE VIVE: 3/4 (Schodowski obronił rzut Vujovicia). Zagłębie: 3/4 (Kornecki obronił rzut Drobieckiego).

Kary. PGE VIVE: 6 minut (Karaliok czerwona kartka za faul 32 min, Karaliok, Vujović po 2). Zagłębie: 10 minut (Czyczykało 4, S. Gębala, Pawlaczyk, Pietruszko po 2).

Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń), Rafał Puszkarski (Legionowo).

Widzów: 1400.

Przebieg:5:0 (‘4), 5:2 (‘12), 6:2, 6:3, 7:3, 7:5 (‘18), 8:5, 8:6, 10:6, 19:7, 11:7, 11:8, 12:8, 12:9, 14:9, 14:11, 14:12, 15:12, 15:13, 17:13 – 17:14, 18:14, 18:15, 20:15, 20:16, 21:16, 21:17, 24:17, 24:18, 25:18, 25:19, 28:19, 28:20, 29:20, 29:21, 32:21, 32:22, 36:22, 36:24

Najgorsza informacja jest taka, że podczas meczu naderwania mięśnia brzucha doznał skrzydłowy kieleckiego zespołu, Arkadiusz Moryto, który będzie musiał pauzować przez trzy tygodnie. Piszemy o tym TUTAJ

- Wygrana z Veszprem na pewno chłopaków zmobilizowała i będą chcieli z Zagłębiem zagrać dobre zawody - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej drugi trener Żółto-Biało-Niebieskich, Uros Zorman. W dużej części bardzo się pomylił.
W sobotę PGE VIVE zagrało bodaj najlepszy mecz w tym sezonie, pokonując Telekom Veszprem, we wtorek mniej więcej do 40 minuty rozgrywało jeden ze słabszych. Kielczanie rozkręcili się dopiero w ostatnich 20 minutach.

Byłeś na meczu PGE VIVE Kielce - Zagłębie Lubin? Zobacz się na zdjęciach

Tym razem wolne dostali Mariusz Jurkiewicz, Doruk Pehlivan, Igor Karacić, Krzysztof Lijewski i Julen Aginagalde, a Andreas Wolff przez cały pojedynek siedział na ławce. W bramce nie było problemu, bo bardzo dobrze zagrał Mateusz Kornecki, uznany przez kibiców za najlepszego zawodnika spotkania. Na środku rozegrania na zmianę grali tym razem bracia Dujszebajewowie.

Branko Vujović po Zagłębiu: Mogę grać lepiej niż dzisiaj

Zaczęło się obiecująco, bo niespełna czterech minut kielczanie potrzebowali do objęcia prowadzenia 5:0. Za chwilę Zagłębie zdobyło bramkę z karnego i ...wynik stanął na pięć minut. Nie było bramek, a były nieskuteczne rzuty i błędy techniczne z obu stron. W całym meczu było ich mnóstwo, 14 strat mieli gospodarze, aż 22 goście.

Trener Zagłębia Bartłomiej Jaszka: Na początku byliśmy przestraszeni

Sporo do życzenia pozostawiała skuteczność mistrzów Polski, którzy wyglądali na nieco rozkojarzonych. Do roboty wzięli się dopiero w ostatnich 20 minutach. W 32 minucie czerwoną kartkę za faul zobaczył Artiom Karaliok i drużyna została z jednym obrotowym – Romarikiem Guillo, który jednak spisywał się całkiem dobrze.

Mateusz Kornecki: To nie mnie należała się ta nagroda

Nieco znudzonych kibiców rozgrzała dopiero akcja z 52 minuty, rozpoczęta przechwytem Blaża Janca, a skończona fantastycznym podaniem Angela Fernandeza do Janca i bramką Słoweńca.

W najbliższą sobotę o godzinie 17.30 PGE VIVE gra w Skopje mecz Ligi Mistrzów z miejscowym Vardarem.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, SURFING, WESELA… [zdjęcia]