W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała z KPR Jelenia Góra.

Korona Handball Kielce - KPR Jelenia Góra 35:32 (19:17)

Korona Handball: Hibner, Orowicz - D. Więckowska 4, Gliwińska 7, M. Więckowska 5, Czekala, M. Skowrońska, Syncerz 5 (5), Charzyńska 2, Mochocka 6 (3), Piwowarczyk 1, Homonicka, Parandii 5, Kędzior. Trener: Paweł Tetelewski.

KPR: Filończuk, Szczurek - Konofał, Bielecka 1, Oreszczuk 6 (1), Załoga 10 (3), Jasińska 2, A. Skowrońska, Żukowska 7, Kanicka. Trener: Michał Pastuszko.

Karne. Korona Handball: 8/9 (Filończuk obroniła rzut Syncerz). KPR: 4/5 (Orowicz obroniła rzut Oreszczuk).

Kary. Korona Handball: 6 minut (D. Więckowska, Gliwińska, Czekala po 2). KPR: 14 minut (Załoga 4, Konofał, Oreszczuk, A. Skowrońska, Żukowska, Kanicka).

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec), Michał Szpinda (Zamość).

Widzów: 500.

Przebieg: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 8:6 ('11), 8:9 ('14), 11:9, 11:10, 12:10, 12:12, 14:12, 14:13, 15:13, 15:15, 18:15 ('29), 18:17, 19:17 - 19:18, 21:18, 21:20, 22:20, 22:21, 23:21, 23:23, 24:23, 24:25, 25:25, 25:27 ('48), 26:27, 26:28, 29:28, 29:29, 31:29 ('55), 31:30, 32:30, 32:31, 34:31, 34:32, 35:32

W drugim meczu w grupie walczącej o miejsca 7-11 drugie zwycięstwo kielczanek. Przed tygodniem drużyna trenera Pawła Tetelewskiego wygrała w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrcovią, teraz pokonała niewygodnego dla siebie rywala z Jeleniej Góry.

Mecz był ciekawy i zacięty do ostatnich minut, ale nie stał na wysokim poziomie, obie drużyny popełniły dużo błędów. Warto było jednak zobaczyć dwa gole dla zespołu gospodarzy. Już po upływie czasu gry pierwszej połowy Magda Więckowska wykonywała rzut wolny. Po precyzyjnym lobiku "Wandzi" piłka minęła mur i odbijając się od poprzeczki w okienku bramki wpadła do siatki. Niedawno podobnego gola zdobył Władysław Kulesz z PGE VIVE Kielce. Druga widowiskowa bramka padła w ostatniej minucie meczu, miała duże znaczenie dla zwycięstwa kielczanek i do złudzenie przypominała gole zdobywane przez innego zawodnika mistrzów Polski, Julena Aginagalde. Paulina Piwowarczyk dostała podanie, będąc tyłem do bramki. Obrotowa, nazywana przez koleżanki "UFO", przewracając się rzuciła piłką za siebie, jak się okazało, skutecznie.

Poza tym wiele powodów do zachwytów nie było. Początek spotkania z lekką przewagą jeleniogórzanek, potem inicjatywa należała do Koroneczek. Kielczanki odskakiwały na jedną, dwie bramki, ale potem popełniąły proste błędy i rywalki doprowadzały do remisu.

Podobnie wyglądał początek drugiej połowy, ale sytuacja zmieniła się około 45 minuty. Nasze zawodniczki nie wykorzystywały okresów gry w przewadze, a nawet traciły w takich sytuacjach bramki. W efekcie w 46 minucie przegrywały 25:26, a dwie minuty później 25:27. Na szczęście w końcówce więcej błędów popełniła ekipa z Jeleniej Góry, ważne przechwyty zanotowały Edyta Charzyńska i Dominika Więckowska, a ważne gole zdobywały Olesia Parandii i wspomniane Piwowarczyk oraz Więckowska.

W środę, 17 kwietnia, Korona Handball o 17.30 gra w Kielcach z Ruchem Chorzów.