Tomasz Kuczyński
Jakub Świerczok strzelił trzy bramki.
Jakub Świerczok strzelił trzy bramki. adam jankowski / polska press
Przebywający na zgrupowaniu w Turcji Piast Gliwice rozegrał w czwartek 21.01.2021 sparing z serbską drużyną FK Proleter Nowy Sad. Zespół trenera Waldemara Fornalika wygrał 4:1 (2:1), a trzy bramki zdobył Jakub Świerczok.

Piast rozegrał drugi sparing w czasie tureckiego zgrupowania. W pierwszym wygrał z ukraińską Zorią Ługańsk 2:1. W czwartek rywalem gliwiczan była szósta drużyną ligi serbskiej - FK Proleter Nowy Sad.

- Każdy sparing jest bardzo ważny i każdy z nas walczy o pierwszy skład, więc każdy chciałby się zaprezentować jak najlepiej. To już jest takie generalne przetarcie przed ligą, więc tym bardziej będziemy chcieli pokazać swoje umiejętności – zapowiadał Martin Konczkowski.

Od 18. minuty Piast prowadził 1:0, kiedy wynik uderzeniem głową otworzył Jakub Świerczok. Najlepszy strzelec gliwiczan drugi skierował piłkę do siatki w 32. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Do przerwy było 2:1, bo Proleter wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

W 56. minucie gliwiczanie znów mieli dwie bramki przewagi. Rzut karny na bramkę zamienił Świerczok, zaliczając hat tricka. Snajper Piasta nie powiększył już swego dorobku w sparingu, bo został zmieniony w 70. minucie. Osiem minut później na 4:1 mocnym strzałem zza pola karnego trafił Tomasz Jodłowiec.

Piast w piątek wraca do Polski i do początku wiosennej części rozgrywek PKO Ekstraklasy będzie się przygotowywał na własnych obiektach.

Piast Gliwice – FK Proleter Nowy Sad 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Jakub Świerczok (18), 2:0 Jakub Świerczok (32), 2:1 Filip Kneżević (45+1-karny), 3:1 Jakub Świerczok (56-karny), 4:1 Tomasz Jodłowiec (78)

Piast: Plach - Konczkowski (52. Rymaniak), Czerwiński (82. Huk), Huk (37. Malarczyk), Holubek (82. Winciersz) - Badia (70. Vida), Lipski (37. Jodłowiec), Steczyk (49. Pyrka), Sokołowski (82. Lipski), Chrapek (82. Mokwa) - Świerczok (70. Alves).