Tomasz Kuczyński
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO Lucyna Nenow / Polska Press
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok ONLINE. W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice gra w piątek z Jagiellonią Białystok. Mistrz Polski chce przedłużyć serię bez porażki, zgarnąć 3 punkty i wskoczyć na fotel lidera. Jak na razie pierwsze miejsce w tabeli zajmuje Legia, ale jej przewaga nad wiceliderem z Krakowa to tylko lepszy bilans bramek. Czy Piast wykorzysta swoją szansę?

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok ONLINE

Drużyna trenera Waldemara Fornalika po trzech zwycięstwach z rzędu zremisowała w derbach w Zabrzu z Górnikiem 1:1. Piast wraca teraz na swój stadion, na którym wygrał trzy ostatnie mecze – z Rakowem 2:1, Legią Warszawa 2:0 i Koroną Kielce 1:0. Po 14. kolejkach Piast zajmuje 3. miejsce i ma 25 punktów. Traci tylko punkt do prowadzącej dwójki – Legii i Cracovii. Oba te zespoły grają w sobotę, co oznacza, że gliwiczanie mogą w piątek wskoczyć na pozycję lidera.

Jagiellonia w poprzedniej kolejce wygrała 2:0 z ŁKS-em Łódź, wcześniej przegrała w Płocku z Wisłą 1:3 i pokonała Cracovię 3:2. O tym ostatnim meczu było głośno za sprawą… węgla na murawie, przez który trzeba było przerwać spotkanie na początku drugiej połowy. Na stadionie w Białymstoku w przerwie odbył się konkurs dla kibiców, polegający na bieganiu z workiem węgla (ekogroszkiem) z jednoczesnym kopaniem piłki. Jeden z uczestników się wywrócił, plastikowy worek pękł i trochę węgla zostało na boisku przy bocznej linii. Gdy rozpoczęła się druga część, sędzia techniczny zobaczył kawałki węgla na murawie i grę wstrzymano na sprzątanie. Pomagał nawet trener Cracovii Michał Probierz.

W poprzedni sezonie, w rundzie finałowej, 12 maja Piast rozegrał z Jagiellonią „szalony mecz” zakończony wygraną 2:1. Prowadzenie gospodarzom dał Joel Valencia. W 89. minucie z karnego wyrównał Jesus Imaz. Odpowiedział piękną bramką Tomasz Jodłowiec. W czwartej minucie doliczonego czasu Jakub Szmatuła obronił rzut karny wykonywany przez Imaza.

Początek meczu Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok zaplanowany jest na piątek, 8 listopada, na godzinę 20:30. Sędzią piątkowego spotkania jest Tomasz Musiał z Krakowa. Transmisję przeprowadzi stacja Canal+ na kanale Canal+ Sport. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.