Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Drużyna z Gdańska utrzyma pozycję lidera?

• Jorge Felix poza boiskiem. Zmienił go Patryk Dziczek

• GOL! Lukas Haraslin wyrównuje. Strzał z lewej strony na dalszy słupek.

• Konczkowski ruszył do przodu, dał piłkę Valencii. Ten dużo walczył, ale niewiele z tego wynikło

• Valencia dostał dobrą piłkę od Jagiełły, ale nie oddał celnego strzału.

• Joao Nunes z żółtą kartką za faul w środku pola

• Gerard Badia opuścił już boisko. W jego miejsce Aleksander Jagiełło

• [b]Czerwiński[b] i Sedlar poradzili sobie z Arakiem. Dobrze zachował się także Hateley

• Błażej Augustyn ukarany żółtą kartką za faul na Felixie

• Lukas Haraslin ostatnim zmiennikiem Lechii. Konrad Michalak zszedł z boiska.

• Kolejne niedokładne podanie w pole karne Piasta i ponownie piłkę przejmuje Szmatuła

• Próba Mladenovicia po podaniu od Araka. Niecelne uderzenie zawodnika Lechii.

• Lipski bezpośrednio z rzutu wolnego. Wyraźnie niecelny strzał pomocnika.

• Dobre podanie Papadopulosa ale Valencia nie zdołał wykorzystać świetne sytuacji

• Na boisku pojawił się także Jakub Arak. Zastąpił Michała Maka

• Lechia odważnie rusza do ofensywy. Artur Sobiech za Daniela Łukasika

• Valencia przewrócony w środku pola przez Augustyna. Arbiter przerwał grę.

• Badia poradził sobie z Nunesem. W ostatniej chwili gdańszczan uratował Augustyn

• Michalak nie doszedł do piłki od Lipskiego. Spokojnie sytuację opanował Szmatuła

• Sedlar wybił piłke wychodzącemu z kontrą Flavio

• Valencia niecelnie w kierunku Badii. Tym razem atak nie przyniósł efektu.

• Nunes próbował dośrodkować pod bramkę, ale piłkę przejął Sedlar

• Bardzo dużo strat oglądamy w tej drugiej połowie. żadna ze stron nie potrafi wedrzeć sie w pole karne.

• Strata Vitorii sprawiła, że wcześniejsza Jodłowca nie przyniosła Piastowi negatywnych efektów.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie ekipy bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi 1:0

• Sedlar spróbował strzału po dośrodkowaniu Badii z rzutu wolnego. Tym razem piłka zablokowana.

• Odważne wyjście Alomerovicia. Valencia po tym jak uciekł Augustynowi nie zdołał oddać strzału.

• Faul Hateley'a w środku pola. Lechia nie wyszła jednak z atakiem.

• Kirkeskov aktywny dzisiaj z przodu. Dobrze wygląda jego współpraca na skrzydle z Valencią. Tym razem nie udało się zagrozić bramce rywala

• Faul Michalaka w ataku na Jodłowcu i arbiter przerwał akcję Lechii

• Lipski dośrodkował z korneru, strzał Mladenovicia zablokowany.

• Michalak usiłował uderzać głową, lecz zamiast w bramke trafił w rękę Kirkeskova

• Faul na Łukasiku w środku pola. Kontratak Lechii zahamowany.

• Bramka dodała Piastowi skrzydeł. Toczy kolejne ataki. Teraz uderzał Badia, podanie od Hateley'a[/b] nie zostało jednak zamienione na bramkę.

• Kirkeskov ruszył bokiem i zagrał piłkę pod bramkę. Felix i Valencia próbowali strzałów. Sporo zamieszania, ale niecelnie.

• GOL! Aleksandar Sedlar pewnie pokonuje Alomerovicia i z rzutu karnego pakuje piłkę do siatki.

• Faul na Valencii. Augustyn wpadł na niego w polu karnym. Wcześniej strata Vitorii

• Po dośrodkowaniu Badii strzelał Jodłowiec. Obok bramki.

• Po interwencji Augustyna będzie pierwszy korner dla Piasta. Wywalczył go Valencia

• Pierwszy celny strzał Michalaka. Lekko uderzył po podaniu od Kubickiego

• Bardzo aktywny jest dzisiaj Michalak. Ponownie próbował podążyć prawym skrzydłem, ale i tym razem nie było okazji na strzał.

• Papadopulos dobrze doszedł do długiego podania, ale dał się dogonić Augustynowi

• Dobry powrót Czerwińskiego. Zablokował kolejną próbę Lechii prawym skrzydłem.

• Z powietrza uderzył Michalak. Niecelna próba reprezentanta Polski.

• Piast dobrze radzi sobie w defensywie. Szmatuła nie ma okazji do interwencji mimo kolejnych akcji Lechii.

• Strata Felixa sprokurowała kontratak Lechii. Gdańszczanie nie zdołali sie jednak przebić nawet w pole karne.

• Mak próbował dośrodkować w pole karne, ale uniemożliwił mu to Konczkowski. Szmatuła rozpocznie od bramki

• Mladenović oszukał rywali na lewym skrzydle, dograł piłkę w pole karne. Tam przejęli ją jednak rywale. Lechia wciąż w ataku, lecz brakuje strzałów.

• Lipski dośrodkował pod bramkę. Nikt nie przejął piłki, wyleciała za linię końcową.

• Michalak ponownie przegrał pojedynek z Kirkeskovem. Obrońca przewrócił rywala, ale arbiter nie dojrzał faulu.

• Czerwiński atakowany przez Michalaka musiał odegrać do swojego bramkarza. Wcześniej dobra wrzutka Lipskiego

• Papadopulos ledwo nadążył za długą piłką, ale nie zdołał już oddać groźnego strzału.

• Mladenović minął Konczkowskiego, ale dobry powrót Jodłowca. Przejął podanie w kierunku Michalaka

• Kontratak Piasta strzałem wykańczał Papadopulos. Dobra interwencja golkipera Lechii. Dobijać próbował Valencia. Obok bramki.

• Lechia utrzymywała się przy piłce, ale wymieniała podania w środku pola. Dopiero dośrodkowanie Kubickiego pod pole karne mogło pociągnąc atak. Sprytnie zachował sie jednak Czerwiński

• Mak dobiegł do linii końcowej, ale skuteczne krycie ze strony Konczkowskiego nie pozwoliło mu na oddanie strzału czy dośrodkowanie.

• Felix walczył w powietrzu z rywalem, ucierpiał i potrzebuje chwilę żeby dojśc do siebie. Gra przerwana.

• Teraz lewą stroną ruszył Piast. Valencia walczył na boku, ale nie zdołał celnie podać do żadnego z partnerów.

• Długa piłka od Lipskiego w kierunku Michalaka. Kirkeskov uniemożliwił mu dojście do futbolówki.

• I ruszyli! Dwunasta kolejka rozgrywek rozpoczęta.

• Piast zwyciężył trzy poprzednie domowe mecze z rzędu. Czy w starciu z aktualnym liderem seria zostanie przerwana?

• Przywitanie dzisiejszych kapitanów: Gerarda Badii (Piast Gliwice) oraz Flavio (Lechia Gdańsk) oraz losowanie stron.

• Krzysztof Jakubik wyprowadził juz obie jedenastki na murawę. Trybuny w Gliwicach wciąż puste.

• Przed startem 12. tury rozgrywek Lechia plasuje się na pozycji lidera. Jak dotąd zebrała 21 punktów, tyle samo co druga Legia Warszawa. Piast traci do nich zaledwie jedno oczko i zajmuje piąte miejsce. O pierwsze miejsce po tej kolejce walczą jeszcze Jagiellonia Białystok oraz Wisła Kraków.

• Już za nieco mniej niż dziesięć minut rozpocznie się pierwszy mecz po reprezentacyjnej przerwie. O trzy punkty zawalczą dwa zespoły ze szczytu tabeli: Lechia Gdańsk oraz Piast Gliwice. Pierwszy gwizdek Krzysztofa Jakubika już o 18.

Gol24

Piast - Lechia LIVE! Drużyna z Gdańska utrzyma pozycję lidera?

Piast - Lechia LIVE! Drużyna z Gdańska utrzyma pozycję lidera? ©Karolina Misztal

Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk ONLINE. W pierwszym spotkaniu Lotto Ekstraklasy po przerwie reprezentacyjnej Piast Gliwice w ramach 12. kolejki rozgrywek podejmie liderującą Lechię Gdańsk. Goście mają nadzieję, że uda im się utrzymać dobrą formę sprzed dwóch tygodni, kiedy to pokonali Zagłębie Sosnowiec. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk ONLINE

Gospodarze tego spotkania mają różne okresy w tym sezonie. Po świetnym rozpoczęciu rozgrywek, przyszedł czas rozprężenia, który trwał do poprzedniej przerwy reprezentacyjnej. Z kolei teraz Piast do kolejnej przerwy reprezentacyjnej grał naprawdę przyzwoicie; na sześć spotkań ligowych, udało się mu wygrać trzy, odniósł dwa remisy i przegrał tylko we Wrocławiu ze Śląskiem. W ostatnim spotkaniu przed przerwą na kadrę, Piast zremisował na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:2.

Natomiast jeśli chodzi o lidera z Gdańska, w ostatnich tygodniach przechodzi nieco gorszy okres, jednak przez słabość ligi, nadal pozostaje na jej czele. W ciągu ostatnich czterech kolejek ligowych Lechia zanotowała dwie porażki, remis i zwycięstwo. W piątek oba zespoły muszą wznieść się na wyżyny, by zdobyć trzy punkty, bo forma zarówno Lechii, jak i Piasta wydaje się podobna, może z lekkim wskazaniem na gdańszczan.

Oglądaj mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk na żywo online w Player.pl >>>

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą aż trzykrotnie i za każdym razem wygrywały goście. Najpierw jeszcze we wrześniu zeszłego roku w Gliwicach Lechia wygrała 2:1 po trafieniach Marco Paixao i Romario Balde. Dla Piasta jedynego gola strzelił wówczas Stojan Vranjes. Potem już w lutym tego roku w Gdańsku Piast wygrał 2:0 po golach Mateusza Szczepaniaka i Michala Papadopulosa. Natomiast w rundzie finałowej oba zespoły spotkały się ponownie w Gliwicach i tym razem Lechia wygrała 2:0, a bramki dla gdańszczan tym razem zdobywali Michał Nalepa i Joao De Oliveira.

Sonda

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Piast Gliwice - Lechia Gdańsk?

NIE ZAGRAJĄ

Piast Gliwice: Vassiljev (rezerwy), Pietrowski (kontuzja), Byrtek (?), Mokwa (?)
Lechia Gdańsk: Peszko (zawieszenie), Nalepa (kartki), Krasić, Wojtkowiak (rezerwy).

FORMA W OSTATNICH MECZACH

PIAST GLIWICE
Miedź Legnica - Piast Gliwice 2:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
GKS Jastrzębie - Piast Gliwice 1:2 (1/32 Pucharu Polski)
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 4:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Arka Gdynia 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)

LECHIA GDAŃSK
Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1 k. 4:5 (1/32 Pucharu Polski)
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3:3 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 5:2 (LOTTO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
Transmisję ze spotkania 12. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice - Lechia Gdańsk od 17:55 przeprowadzi Eurosport 2 HD. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:30. W internecie mecz dostępny w aplikacji Eurosport Player i IPLA TV. Relacja LIVE w GOL24.