Piast Gliwice. Plach, Mosór i Pyrka w reprezentacji. Czerwiński i Vida mają kontuzje. W środę testy szybkościowe i wydolnościowe RAPORT

Tomasz Kuczyński
1.10.2021 r. Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:0.
1.10.2021 r. Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:0. Arkadiusz Gola
Piast Gliwice przerwę na reprezentację spędza w dobrych humorach po wygranej z Wisłą Kraków 1:0. Z drużyny Waldemara Fornalika trzech piłkarzy dostało powołania do reprezentacji. Gliwiczanie trenują na własnych obiektach.

Dzięki pokonaniu Wisły Kraków udało się przerwać serię trzech porażek z rzędu. Piłkarze dostali po tym spotkaniu dwa dni wolnego, a od wtorku rozpoczęli przygotowania do meczu z Górnikiem w Łęcznej (16 października).

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast Gliwice - Wisła Kraków, 1.10.2021 r.

Powołani do reprezentacji

Z Piasta trzech piłkarzy dostało powołania do drużyn narodowych. Bramkarz Frantisek Plach do reprezentacji Słowacji na mecze eliminacji mistrzostw świata z Rosją w Kazaniu (8 października) i z Chorwacją w Osijeku (11 października).

Ariel Mosór został powołany na mecze kadry U-19 w eliminacjach mistrzostw Europy z Finlandią (Grodzisk Wlkp., 6 października), Maltą (Swarzędz, 9 października) i Ukrainą (Grodzisk Wlkp. 12 października).

We wtorek 5.10.2021 r. dodatkowe powołanie do reprezentacji Polski U-20 otrzymał Arkadiusz Pyrka. Polacy rozegrają mecze towarzyskie z Niemcami (Rzeszów, 7 października) i z Norwegią (Lillestroem, 11 października).

Testy bez Czerwińskiego i Vidy

W środę 6.10.2021 r. zespół Piasta przejdzie testy wydolnościowe i szybkościowe.

- Podobnie jak w poprzedniej przerwie na reprezentację testy oraz treningi odbywają się na naszych obiektach. Nie będzie sparingu i zgrupowania - przekazuje rzecznik Piasta Karol Młot.

W zajęciach, oprócz kadrowiczów, nie biorą udziału kontuzjowani Jakub Czerwiński (uraz pleców) i Kristopher Vida (uraz łydki).
- Vida wkrótce wróci do treningów. Natomiast Czerwiński jeszcze jest w fazie diagnostyki i na podstawie wyników wdrożone będzie leczenie - dodaje Karol Młot.