1 1 połowa

Wisła Płock

0

0 1 połowa

• W Gliwicach oglądaliśmy najsłabszy jak dotąd mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Wisła Płock przez zdecydowaną większość meczu nie była w stanie zagrozić bramce rywali - zmieniło się to dopiero w końcówce, gdy Frantisek Plach znakomicie obronił uderzenia Damiana Rasaka i Mateusza Szwocha. Poza tym Piast kontrolował przebieg spotkania, a gol Piotra Parzyszka z pierwszej połowy wystarczył do zgarnięcia trzech punktów. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Piast wygrywa z Wisłą Płock 1:0!

• Daehne pomylił się przy wyjściu z bramki, lecz ostatecznie wygarnął piłkę spod nóg rywala.

• Piast miał kontrę, ale nie najlepiej zachował się Steczyk. Ostatecznie akcję zakończył niecelnym strzałem z dystansu Badia.

• Uderzenie Badii sprzed pola karnego bez problemu broni Daehne.

• Groźny strzał z dystansu Merebaszwiliego, piłka przeszła tuż obok słupka!

• Pięć minut dłużej potrwa mecz w Gliwicach.

• Dośrodkowanie Szwocha spokojnie łapie Plach. Golkiper Piasta nie spieszy się ze wznowieniem gry.

• Suad Sahiti wywalczył rzut rożny na prawej stronie boiska.

• Zaskakujący strzał Kirkeskova z dystansu. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Nieudana akcja Badii prawą stroną. Od autu "Nafciarze".

• Ostatnia zmiana także w Wiśle. Nie ma już na boisku Damiana Michalskiego. Na ostatnie minuty wszedł Olaf Nowak.

• Tomas Huk nie jest w stanie kontynuować gry. Zmienił go Gerard Badia.

• Szwoch miał sporo miejsca na lewej stronie i dośrodkował w pole karne, lecz Huk wybił piłkę na rzut rożny.

• Zmiana w zespole Piasta. Poza boiskiem jest już Jakub Holubek, wszedł Tomasz Mokwa.

• Mateusz Szwoch celowo przewracał Milewskiego. Żółta kartka dla gracza Wisły.

• Frantisek Plach ratuje Piasta! Bramkarz gospodarzy najpierw poradził sobie ze strzałem sprzed pola karnego Damiana Rasaka, a potem odbił jeszcze dobitkę Szwocha!

• Mateusz Szwoch uderzał sprzed pola karnego, ale zablokował to uderzenie Huk.

• Uderzenie Milewskiego spokojnie broni Daehne.

• Frekwencja w Gliwicach dziś niezbyt dobra. Na trybunach zasiadło 3.779 osób.

• Pierwsza akcja Steczyka, młody napastnik Piasta dostał podanie od Jorge Felixa i uderzył z ostrego kąta, ale trafił w boczną siatkę.

• Nieuznany gol dla Wisły! Świetne prostopadłe podanie w kierunku Merebaszwiliego, ten minął Placha i zagrał w stronę bramki, a z bliska umieścił piłkę w siatce Kuświk. Gruzin znajdował się jednak na spalonym, podobnie było zresztą w przypadku Kuświka!

• Zmiana także w Piaście. Schodzi Piotr Parzyszek, na murawie melduje się Dominik Steczyk.

• Druga zmiana w zespole gości. Opuszcza boisko Ricardinho, za niego Suad Sahiti.

• Po dośrodkowaniu Hateleya główkował Rymaniak, lecz uderzył niecelnie.

• Kąśliwe dośrodkowanie Holubka z lewej strony, jeden z obrońców wybił piłkę na rzut rożny.

• Piotr Parzyszek faulował Damiana Rasaka. Znów dość senne jest tempo tego meczu...

• Ricardinho nie zdołał minąć Urosa Koruna. Nie ma nawet rzutu rożnego.

• Parzyszek oddał strzał z trudnej pozycji w polu karnym, ale spokojnie złapał piłkę Daehne.

• Bez kontaktu z rywalem padł na boisko Tomas Huk. Wygląda to na kontuzję mięśniową.

• Jakub Rzeźniczak nadepnął Piotra Parzyszka i zarobił żółtą kartkę.

• Rymaniak dobrze przerzucił piłkę na lewą stronę do Holubka, ten dośrodkował w pole karne, lecz zrobił to zdecydowanie za mocno.

• Nieudane dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego. Nie doszedł do piłki Uryga.

• Akcja Jorge Felixa prawą stroną, wybił piłkę na rzut rożny Uryga.

• Blisko gola Piast! Merebaszwili stracił piłkę pod własną bramką, Hateley dośrodkował z prawej strony i niewiele brakowało, aby Parzyszek stanął przed szansą na podwyższenie wyniku - nie zdążył jednak do piłki!

• Fatalny strzał Szwocha sprzed pola karnego. Piłka prawie wyszła na aut...

• Holubek miał sporo miejsca na lewej stronie, ale został złapany na spalonym.

• Szybki atak Piasta, zablokowany strzał Milewskiego.

• Uderzenie Parzyszka z ostrego kąta, po raz kolejny czujny na linii Daehne. Niemiec sparował piłkę do boku.

• Tom Hateley uderzał z dystansu, lecz nie miał problemów z interwencją Daehne.

• Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu w pole karne.

• Dominik Furman przewrócił się przed polem karnym Piasta. Nie dostrzegł tam jednak faulu Tomasz Musiał.

• Na drugą połowę nie wyszedł już Oskar Zawada. Pojawił się za to Grzegorz Kuświk.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Nie porywa na razie spotkanie w Gliwicach. Wisła Płock częściej utrzymuje się przy piłce, ale goście poza stałymi fragmentami zupełnie nie są w stanie zagrozić bramce Frantiska Placha. W zespole mistrzów Polski przełamał się wreszcie Piotr Parzyszek, który po raz trzeci z rzędu trafił w meczu z płocczanami, wykorzystując dogranie Bartosza Rymaniaka. Piast mógł prowadzić wyżej, lecz w końcówce pierwszej połowy spudłował Uros Korun. Czy Wisła odpowie w drugiej części meczu? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Blisko drugiego gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową zgrał Parzyszek, a Uros Korun spudłował z kilku metrów!

• Rymaniak dośrodkował z prawej strony, wrzutka została zablokowana, lecz będzie jeszcze rzut rożny dla Piasta.

• Daehne zagrał daleko pod bramkę Piasta, lecz piłka w efekcie wylądowała pod nogami Placha.

• Szybsza akcja Wisły Płocka, ale Furman nie zdołał celnie dograć do Szwocha.

• Za daleko wypuścił sobie piłkę Mateusz Szwoch i szybko ją stracił.

• Zły przerzut Jakuba Rzeźniczaka. Piast ma aut na wysokości pola karnego.

• Po dośrodkowaniu Holubka piłka dość szczęśliwie dotarła do Milewskiego, który natychmiast zdecydował się na strzał. Został jednak zablokowany.

• Odpowiedź Wisły! Furman dośrodkował z rzutu wolnego, zdołał oddać strzał głową Uryga, lecz piłka przeszła tuż obok słupka!

• Piotr Parzyszek wreszcie przełamał się w lidze i znów trafił przeciwko Wiśle Płock! Bartosz Rymaniak miał sporo miejsca po prawej stronie, wycofał piłkę na piętnasty metr do Parzyszka, a ten uderzył na bramkę Thomasa Daehne. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! PIOTR PARZYSZEK!

• Po starciu z Sebastianem Milewskim leży na boisku Dominik Furman.

• Wisła spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Goście częściej utrzymują się przy futbolówce, niewiele jednak z tego wynika.

• Holubek dośrodkowywał z lewej strony, ale w pojedynku młodzieżowców o górną piłkę Michalski był lepszy od Milewskiego.

• Mikkel Kirkeskov po starciu z Ricardinho długo nie podnosi się z boiska. Mamy przerwę w grze.

• Pierwsza groźniejsza akcja Wisły. Ricardinho wygrał starcie z Mikkelem Kirkeskovem i miał sporo miejsca po prawej stronie, z pierwszej piłki uderzał Giorgi Merebaszwili, lecz zrobił to zbyt lekko, aby zaskoczyć Placha.

• Po raz pierwszy goście na dłużej zagościli na połowie Piasta. Na razie bez zagrożenia pod bramką Placha.

• Kolejny rzut wolny dla Wisły - dośrodkowywał Furman, strzał głową oddał Damian Michalski, lecz piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Damian Rasak faulowany w środku pola.

• Wisła ma spore problemy, aby wyjść z piłką z własnej połowy. Goście znów szybko stracili futbolówkę.

• Przed świetną szansą stanął Piotr Parzyszek! Dośrodkowywał z lewej strony Jakub Holubek, jeden z obrońców gości minął się z piłką i ta trafiła do napastnika Piasta. Futbolówka po strzale Parzyszka wyszła na rzut rożny, bo interweniował Alan Uryga!

• Zawada źle przyjął sobie piłkę po prawej stronie i ta opuściła boisko.

• Strzał Furmana z rzutu wolnego kompletnie nieudany. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Tomas Huk faulował Dominika Furmana. Gracz Piasta z żółtą kartką.

• Szybka kontra Piasta! Jorge Felix zagrał do Bartosza Rymaniaka, ten popędził na bramkę Wisły, ale strzelił prosto w Thomasa Daehne!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego znów strzelał Parzyszek. Tym razem niecelnie.

• Pierwsza groźniejsza akcja w tym meczu. Z prawej strony dośrodkował Bartosz Rymaniak, uderzył Piotr Parzyszek, lecz zablokował to uderzenie Michał Marcjanik.

• Dominik Furman chciał zagrać prostopadle do Oskara Zawady, ale nie zrozumieli się piłkarze gości.

• Thomas Daehne wykopał piłkę pod bramkę Piasta, po chwili to samo, tylko w drugą stronę, zrobił Frantisek Plach. Spokojne tempo na samym początku meczu.

• Od środka zaczął grę Piast. Gospodarze w niebieskich strojach, Wisła Płock na biało.

• Zaczynamy!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Tomasz Musiał. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko

• W zeszłym sezonie Piast wygrał u siebie z Wisłą 1:0 po golu Piotra Parzyszka. Napastnik mistrzów Polski trafił też w Płocku - padł tam remis 1:1, bo do własnej bramki piłkę wpakował Jakub Czerwiński.

• Wisła Płock jest jednym z dwóch zespołów, które w lidze nie zdobyły jeszcze kompletu punktów w żadnym spotkaniu. Z powodów osobistych z pracy zrezygnował Leszek Ojrzyński - w trzech pierwszych kolejkach na ławce zasiadał jego asystent, Patryk Kniat, a Wisła zdobyła jeden punkt. Później nowym szkoleniowcem został Radosław Sobolewski, a stracie w 4. kolejce z Legią Warszawa zostało przełożone ze względu na występ tych ostatnich w eliminacjach Ligi Europy. Dziś Sobolewski zadebiutuje na ławce "Nafciarzy". Czy zacznie od zwycięstwa na trudnym terenie?

• Dla obu zespołów początek sezonu nie był dobry. Piast Gliwice szybko pożegnał się z europejskimi pucharami, przegrywając pierwsze dwumecze w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Mistrzowie Polski w lidze wygrali tylko jeden z czterech meczów - w poprzedniej kolejce z ŁKS-em Łódź. Do tego drużynę Waldemara Fornalika trapią kontuzje. Dziś z tego powodu nie zagrają między innymi Patryk Dziczek, Jakub Czerwiński i Martin Konczkowski.

• Rezerwowi Wisły Płock: Jakub Wrąbel, Grzegorz Kuświk, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk, Olaf Nowak, Maciej Spychała, Patryk Stępiński, Angel Garcia, Suad Sahiti

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła, Gerard Badia, Tomasz Mokwa, Damian Byrtek, Remigiusz Borkała, Dominik Steczyk Denis Gojko, Karol Stanek

• W takim zestawieniu zaprezentuje się dziś Wisła Płock:

• Oto podstawowy skład Piasta:

• Trwa piąta kolejka PKO Ekstraklasy. W pierwszym z trzech niedzielnych spotkań mistrz Polski, Piast Gliwice, podejmie na własnym boisku ostatnią drużynę ligowej tabeli - Wisłę Płock. Początek tego meczu już o godzinie 15:00. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Bartosz Głąb

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

piast wisła płock online

Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE. W pierwszym niedzielnym spotkaniu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie Wisłę Płock. Gospodarze powoli wracają do ligowego rytmu po odpadnięciu w eliminacji Ligi Europy, natomiast "Nafciarze" kolejny sezon są na dnie ligowej tabeli. Gdzie oglądać mecz Piast Gliwice - Wisła Płock? TRANSMISJA I LIVE NA ŻYWO

Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE

Aktualni mistrzowie Polski powoli wracają do ligowego rytmu po tym jak w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy okazali się gorsi od łotewskiego Riga FC. Piast tydzień temu przepracował pierwszy pełny tydzień bez meczu w środku tygodnia i od razu zdobył pierwsze trzy punkty po bardzo dobrym meczu w Łodzi.
Mimo wysokiej temperatury Piast narzucił bardzo wysoką intensywność gry, co w ostatecznym rozrachunku przekuło się na wynik spotkania. W końcówce ŁKS też miał swoje szanse, ale mistrzowie Polski okazali się dojrzalsi w decydującej fazie spotkania.

Wydaje się, że forma gliwiczan może tylko rosnąć i znowu mogą być jednym z zespołów walczących w czołówce ligi. Jednak by to potwierdzić, dzisiaj muszą zgarnąć komplet punktów przeciwko drużynie, która na początku sezonu wydaje się nie być bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Wisła Płock fatalnie rozpoczęła sezon. W trzech pierwszych meczach odniosła dwie porażki i tylko raz zremisowała, u siebie z Górnikiem Zabrze. W zeszły weekend "Nafciarze" nie rozgrywali swojego spotkania, gdyż Ekstraklasa na prośbę Legii Warszawa przełożyła ich bezpośrednie spotkanie na wrzesień. W tym czasie zespół z Płocka zagrał towarzyskie spotkanie z cypryjskim Pafos FC, które pewnie wygrał aż 4:0. Zdecydowanie najlepiej w tym spotkaniu spisał się Grzegorz Kuświk, który zaliczył hat-tricka.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły swoje siły dwukrotnie. Najpierw pod koniec października zeszłego roku w Płocku padł remis 1:1. Do bramki gości piłkę po samobójczym trafieniu wpakował Jakub Czerwiński, a Piast odpowiedział bramką Piotra Parzyszka. Natomiast w drugim meczu na początku kwietnia tego roku zespół z Gliwic wygrał u siebie skromnie 1:0 i ponownie trafieniem popisał się Piotr Parzyszek.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Piast Gliwice: Plach - Huk, Czerwiński, Rymaniak - Kirkeskov, Sokołowski, Hateley, Dziczek, Badia - Felix - Parzyszek;

Wisła Płock: Dahne - Michalski, Uryga, Marcjanik, Rzeźniczak - Merebaszwili, Furman, Szwoch, Rasak, Ricardinho - Kuświk.

NIE ZAGRAJĄ

Piast Gliwice: Aquino, Pietrowski, Konczkowski (kontuzje);

Wisła Płock: Adamczyk, Angielski, Kwietniewski (kontuzje).

FORMA W OSTATNICH MECZACH

PIAST GLIWICE
ŁKS Łódź - Piast Gliwice 0:1 (PKO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0 (PKO Ekstraklasa)
Riga FC - Piast Gliwice 2:1 (2. runda el. Ligi Europy)
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:1 (PKO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Riga FC 3:2 (2. runda el. Ligi Europy)

WISŁA PŁOCK
Wisła Płock - Pafos FC 4:0 (Mecz towarzyski)
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:2 (PKO Ekstraklasa)
Lech Poznań - Wisła Płock 4:0 (PKO Ekstraklasa)
Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:1 (PKO Ekstraklasa)
Odra Opole - Wisła Płock 0:1 (Mecz towarzyski)

Piast Gliwice - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 5. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice - Wisła Płock od 14:55 przeprowadzi CANAL+ Sport HD i CANAL+ Sport 3 HD. Mecz prosto ze stadionu w Gliwicach skomentują Bartosz Gleń i Marcin Baszczyński. Wstęp do meczu rozpocznie się o 14:40. Relacja LIVE w GOL24.