Warta Poznań - Piast Gliwice 1:1
Warta Poznań - Piast Gliwice 1:1 PAP/Jakub Kaczmarczyk
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Wartą Poznań 1:1. To oznacza, że skończy sezon na piątym miejscu. Dzięki dzisiejszemu wynikowi został najlepiej punktującym zespołem w 2023 roku. Przebił w tym nowego mistrza, Raków Częstochowa.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Piast Gliwice 1:1

To dwunasty mecz z rzędu Piasta bez porażki.

W pierwszej połowie celny strzał oznaczał gol. Byliśmy świadkami tylko i aż dwóch celnych strzałów. Prowadzenie w 5 minucie objął Piast, któremu Warta odpowiedziała w 23 minucie.

Piast wymienił kilka podań w swojej akcji bramkowej. Kluczowe okazało się jednak odbicie głową przez Jana Grzesika próbującego zepsuć pomysł Grzegorza Tomasiewicza. Na nieszczęście bocznego obrońcy Warty piłka trafiła pod nogi Michała Chrapka, który puścił ją między nogami Adriana Lisa.

Debiut piłkarza z rocznika 2008!

Potem Chrapek zagrał ręką we własnej szesnastce. Sędzia Patryk Gryckiewicz po analizie VAR uznał jego zachowanie za intencjonalne - i wskazał na jedenasty metr. Uderzeniem przy prawym słupku wyrównał młodzieżowiec Kajetan Szmyt. Trafił po raz trzeci w sezonie, ma też pięć asyst. Czy zostanie? Raczej nie, bo wzbudza potężne zainteresowanie.

W drugiej połowie Wartę przed porażką uratował zbyt słaby strzał Jorge Feliksa, a później interwencja Lisa po strzale Arkadiusza Pyrki. Bez względu na rozstrzygnięcia w ostatniej kolejce Piast skończy sezon na wysokim piątym miejscu. To duży sukces trenera Aleksandra Vukovicia.

Tuż przed końcem meczu trener Dawid Szulczek wpuścił na boisko 15-latka. To drugi najmłodszy zawodnik w historii ligi. Nazywa się Jędrzej Hanuszczak.

W ostatniej kolejce Piast zagra u siebie z Lechią Gdańsk. Warta jedzie bronić ósmego miejsca do Stali Mielec.