Piątek i Paqueta porównani do Szewczenki i Kaki. "Corriere...

Piątek i Paqueta porównani do Szewczenki i Kaki. "Corriere dello Sport": To na razie porównania na wyrost, ale...

Jakub Niechciał

Sportowy24

Aktualizacja:

Sportowy24

Krzysztof Piątek strzelił już cztery gole dla Milanu

Krzysztof Piątek strzelił już cztery gole dla Milanu ©MARCO BERTORELLO/AFP/East News

W poniedziałek w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, które porównuje Krzysztofa Piątka i Lucasa Paquetę do dawnych gwiazd AC Milan: Ukraińca Andrija Szewczenki i Brazylijczyka Kaki. Włoski dziennik"Corriere dello Sport" uważa, że na razie jest to porównanie trochę na wyrost.Z drugiej strony dodaje, że: "ich gra doskonale oddaje klimat, którym oddycha się w okolicach Mediolanu: entuzjazm, gniew i zaciekłą ambicję".
Krzysztof Piątek strzelił już cztery gole dla Milanu

Krzysztof Piątek strzelił już cztery gole dla Milanu ©MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Nowe gwiazdy AC Milan nie schodzą z czołówek gazet nie tylko we Włoszech, bo polscy kibice już zastanawiają się na kogo postawi selekcjoner Jerzy Brzęczek w marcowym meczu z Austrią, którym Biało-Czerwoni zainaugurują eliminacje do Euro 2020. Do dyspozycji ma przecież jeszcze (albo przede wszystkim) Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika.

Na Półwyspie Apenińskim trwała za to dyskusja, czy 70 mln euro, jakie AC Milan wyłożył zimą na Piątka i Paquetę nie jest przypadkiem zbyt wygórowaną kwotą. Polak miał przecież zastąpić Gonzalo Higuaina, który przeniósł się do londyńskiej Chelsea.

Póki co wydaje się jednak, że były to dobrze wydane pieniądze, bo obaj szybko wkomponowali się w nowy zespół. Piątek nie przestaje strzelać i w barwach Milanu ma już na koncie cztery bramki (dwie w lidze i dwie w Pucharze Włoch). Swoje pierwsze trafienie dla Rossonerich (przeciwko Cagliari) zanotował w ostatni weekend również Paqueta. W poprzedniej kolejce (przeciwko AS Romie) Brazylijczyk zaliczył asystę.

- Milan jest zespołem, który najbardziej wzmocnił się wśród europejskich klubów podczas zimowego mercato. Piątek, Paqueta i Leonardo zmienią oblicze Milanu - stwierdził ostatnio, w rozmowie z "Radio Deejay" wieloletni wiceprezes i dyrektor zarządzający Milanu Adriano Galliani.
Włoski dziennik"Corriere dello Sport" uważa, że porównywanie Piątka i Paquety do Szewczenki i Kaki to na razie przesada. Nie bez racji, mowa przecież o piłkarzach, którzy prowadzili AC Milan do zwycięstw w Lidze Mistrzów. Z drugiej strony dodaje, że: "ich gra doskonale oddaje klimat, którym oddycha się w okolicach Mediolanu: entuzjazm, gniew i zaciekłą ambicję".

Piłkarz Milanu tonuje nastroje po imponującym początku Piątka. "To wielki piłkarz, ale widziałem już wielu, którym po jakimś czasie szło gorzej"

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku