Pięć krążków dla Polaków i czwarte miejsce Jagaciak-Michalskiej na ME w Belgradzie

Radosław Patroniak
Konrad Bukowiecki w bezdyskusyjny sposób wywalczył tytuł mistrza Europy w pchnięciu kulą Fot. www.naszemiasto.pl
Konrad Bukowiecki dokonał w Belgradzie rzeczy niezwykłej – w imponującym stylu sięgnął po tytuł halowego mistrza Europy w pchnięciu kulą, poprawiając wynikiem 21.97 m rekord Polski. Złoty medal wywalczył także w biegu na 1500 metrów Marcin Lewandowski, a na podium stanęli Sofia Ennaoui (1500 m), Justyna Święty (400 m) i Rafał Omelko (400 m). Tuż za podium rywalizację w trójskoku skończyła Anna Jagaciak-Michalska (AZS Poznań).

Nasza zawodniczka sukcesywnie zbliżała się do granicy 14 metrów, by wreszcie w czwartej serii uzyskać 14.14. Do zdobycia brązu pochodzącej z Puszczykowa lekkoatletce zabrakło 11 centymetrów – na trzecim stopniu podium stanęła Greczynka Paraskiewi Papachristu, która pofrunęła na odległość 14.24. Konkurs był bardzo wyrównany – zawodniczki za Polką uzyskały wyniki 14.13 (Hiszpanka Ana Peleteiro) oraz 14.12 (Niemka Jenny Elbe). Złoty medal wywalczyła dzięki świetnej próbie na 14.37 (najlepszy wynik w Europie w 2017) Kristin Gierisch.

Materiał oryginalny: Pięć krążków dla Polaków i czwarte miejsce Jagaciak-Michalskiej na ME w Belgradzie - Głos Wielkopolski