Sławomir Stachura
Daniel Adamiec z Rushh Kielce
Daniel Adamiec z Rushh Kielce Sławomir Stachura
W Sulejowie rozgrywane są 26. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Świętokrzyscy zawodnicy wrócą z tej imprezy z pięcioma medalami, przynajmniej brązowymi.

Mistrzostwa w Sulejowie rozpoczęły się w poniedziałek, a zakończą się piątkowymi finałami. Nasi bokserzy zapewnili sobie już pięć brązowych medali. W czwartek przez cały dzień rozgrywane będą półfinały, a w piątek finały.

Brązowe medale zapewnili sobie w Sulejowie Wiktor Witecki, Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec z Rushh Kielce oraz Daniel Surowiec z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Jakub Surma ze Skalnika Wiśniówka.

- Cieszymy się z tego startu. Mam nadzieję, że będą też złote medale – przyznaje Grzegorz Nowaczek, prezes i trener w Rushh Kielce

W decydującym pojedynku o strefę medalową Jakub Surma ze Skalnika Wiśniówka przez rsc w trzeciej rundzie wagi do 52 kg pokonał Arona Kolasińskiego z Olimpu Szczecin. Broniący tytułu w wadze do 75 kg Bartosz Gołębiewski pokonał 5:0 Kamila Kuździenia (niestowarzyszony). Walczący w tej samej wadze Daniel Adamiec wygrał natomiast 4:1 z Kamilem Ławickim ze Skorpiona Szczecin. W tej najliczniej obsadzonej wadze wystartowało aż 22 zawodników.

Wiktor Witecki (kategoria 49 kg) i Daniel Surowiec (52 kg) dopiero od półfinałów zaczynają rywalizację, a więc bez walki mają już zapewnione brązowe medale.

Przez półfinały zwycięsko przebrnęli Bartosz Gołębiewski i Daniel Surowiec i mają już przynajmniej srebrne medale. Broniący tytułu Bartosz Gołębiewski, który wygrał jednogłośnie na punkty z Sebastianem Rembeckim z Górnika Wieliczka.

Walki przegrali natomiast Daniel Adamiec, Wiktor Witecki i Jakub Surma i wrócą z mistrzostw z brązowymi medalami.

Piątkowe finały w Sulejowie rozpoczną się o godzinie 19.

Materiał oryginalny: Pięć medali świętokrzyskich bokserów na młodzieżowych mistrzostwach Polski w Sulejowie! [NOWE FAKTY] - Echo Dnia Świętokrzyskie