Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W oryginalny sposób zdecydowali się wesprzeć chorą na...

Piękny gest naszych biegaczy dla chorej Hani Terleckiej. Pokonali trasę z Krakowa do Kielc. Zebrali ponad 10 tysięcy [ZDJĘCIA]

W oryginalny sposób zdecydowali się wesprzeć chorą na nowotwór Hanię Terlecką z Kielc Mateusz Kasprzyk, Dariusz Jakubczyk i Piotr Styczeń. Przebiegi trasę z Krakowa do Kielc.
Wystartowali w sobotę o 1 nocy z Rynku w Krakowie, a o 13.50 dotarli na Rynek w Kielcach. Pokonali 120-kilometrową trasę, która prowadziła między innymi przez Pińczów. Zależało im na tym, żeby nie było zbyt dużego ruchu na trasie. Mateusz Kasprzyk i Dariusz Jakubczyk cały dystans pokonali biegnąc, Piotr Styczeń jechał rowerem, ale końcówkę dystansu również przebiegł.
Na miejscu witali ich bliscy i grupa przyjaciół.
-Pomysł zrodził się spontanicznie, w ciągu trzech minut podjęliśmy decyzję, że biegniemy. Zależało nam na tym, żeby zrobić coś oryginalnego i pomóc Hani. Ludzi wpłacali pieniądze za ten bieg, minimum 10 złotych. Udało się uzbierać 8 tysięcy, na miejscu w Kielcach jeden pan przekazał jeszcze 2 tysiące złotych, powiedział, że chce pozostać anonimowy. Druga osoba też dołożyła pewna kwotę, w sumie udało nam się zebrać około 10 500 złotych. Wszystkie pieniądze są na leczenie Hani - mówił Mateusz Kasprzyk z Kielc. Czy na trasie były chwile słabości? -Powiem tak - były trudne momenty, zwłaszcza na ostatnich 20 kilometrach. Tym bardziej, że my pracujemy, nie spaliśmy całą noc, bo musieliśmy dojechać do Krakowa. Ale nasz ból na mecie to nic w porównaniu do cierpienia Hani - dodał Mateusz Kasprzyk.

Uczestniczy on w imprezach biegowych, sam wcześniej mocno zaangażował się w akcję charytatywną. Z imprez biegowych znani są też Piotr Styczeń i Dariusz Jakubczyk, którzy reprezentują CK Babcie.