Pierścienie na wieży Eiffla zostaną na dłużej? Potomkowie twórcy wyrażają sprzeciw

Damian Świderski
YT/AFP
Igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paralimpijskie już się zakończyły. Jak w niedziele przekazały komitety organizacyjne, w Paryżu padł rekord frekwencji w historii igrzysk. Tuż po zakończeniu sportowych zmagań, mer Paryża Anne Hidalgo powiedziała, że chciałaby, aby pierścienie olimpijskie pozostały przymocowane do wieży Eiffla. Przeciwko temu pomysłowi są potomkowie twórcy kultowej wieży.

Spis treści

Potomkowie Eiffla nie chcą słyszeć o pomyśle mer Paryża

W piątek 6 września, a więc na finiszu igrzysk paralimpijskich, piątek mer Paryża Anne Hidalgo powiedziała, że marzy o tym, aby pierścienie olimpijskie, które pozostają przymocowane do słynnej wieży Eiffla, pozostały do następnych igrzysk w Los Angeles, a kto wie może i na stałe. Potomkowie inżyniera Gustave'a Eiffela (1832-1923), nie chcą słyszeć o tym pomyśle. Chcieli, aby pierścienie były na wieży tylko na czas igrzysk.


Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pierścienie zostały powiązane z wieżą Eiffla na czas trwania igrzysk. Kolorowe, duże i umieszczone w głównej osi dostępu do Wieży, tworząc silną nierównowagę, pierścienie znacząco zmieniają bardzo czyste formy pomnika — powiedzieli.


Argumentują też, że wieża Eiffla nie ma żadnego związku tematycznego ani historycznego między wieżą a igrzyskami.

Jak poszło Biało-Czerwonym w Paryżu?

Na igrzyskach olimpijskich, reprezentacja Polski zdobyła dziesięć medali, jeden złoty, cztery srebrne i pięć brązowych, co dało Biało-Czerwonym dopiero 42. miejsce w tabeli medalowej. To najniższe miejsce Polski w historii. Na igrzyskach paralimpijskich, Biało-Czerwonym poszło dużo lepiej. 23 medale, w tym osiem złotych, sześć srebrnych i dziewięć brązowych, dało wysokie 15. miejsce w klasyfikacji medalowej.




emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Julia Szeremeta: "Oby mój sukces przyniósł pieniądze do boksu"

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24