Spis treści
Potomkowie Eiffla nie chcą słyszeć o pomyśle mer Paryża
W piątek 6 września, a więc na finiszu igrzysk paralimpijskich, piątek mer Paryża Anne Hidalgo powiedziała, że marzy o tym, aby pierścienie olimpijskie, które pozostają przymocowane do słynnej wieży Eiffla, pozostały do następnych igrzysk w Los Angeles, a kto wie może i na stałe. Potomkowie inżyniera Gustave'a Eiffela (1832-1923), nie chcą słyszeć o tym pomyśle. Chcieli, aby pierścienie były na wieży tylko na czas igrzysk.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pierścienie zostały powiązane z wieżą Eiffla na czas trwania igrzysk. Kolorowe, duże i umieszczone w głównej osi dostępu do Wieży, tworząc silną nierównowagę, pierścienie znacząco zmieniają bardzo czyste formy pomnika — powiedzieli.
Argumentują też, że wieża Eiffla nie ma żadnego związku tematycznego ani historycznego między wieżą a igrzyskami.
Jak poszło Biało-Czerwonym w Paryżu?
Na igrzyskach olimpijskich, reprezentacja Polski zdobyła dziesięć medali, jeden złoty, cztery srebrne i pięć brązowych, co dało Biało-Czerwonym dopiero 42. miejsce w tabeli medalowej. To najniższe miejsce Polski w historii. Na igrzyskach paralimpijskich, Biało-Czerwonym poszło dużo lepiej. 23 medale, w tym osiem złotych, sześć srebrnych i dziewięć brązowych, dało wysokie 15. miejsce w klasyfikacji medalowej.