Pierwsza porażka Pogoni Baltica w tym sezonie Superligi

(paz)
Hit nie rozczarował. W meczu wicemistrza z mistrzem Polski emocji nie brakowało. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki MKS Selgros Lublin i pokonały Pogoń Baltikę Szczecin 25:21.

Pogoń Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin 21:25 (12:11)
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Cebula 5, Królikowska 4, Bancilon 3, Zawistowska 2, Jaszczuk 2, Zimny 2, Kochaniak 1, Szczecina 1, Gadzina 1, Costa, Jedzieniak, Buratto, Koprowska.
MKS: Gawlik, Januchta - Mihdaliova 5, Kowalska 5, Skrzyniarz 5, Gęga 4, Drabik 3, Rola 3, Matuszczyk, Repelewska, Kozimur, Nocuń, Charzyńska, Rosiak, Uzar.

Mecz oglądał Leszek Krowicki, selekcjoner reprezentacji Polski kobiet. Oba zespoły stworzyły bardzo emocjonujące widowisko. Od pierwszych minut na parkiecie działo się wiele. Selekcjoner może być jednak rozczarowany sporą liczbą błędów, jakie popełniały zawodniczki obu ekip.

Zaczęło się od prowadzania 0:2 dla MKS, ale już w 11.minucie było 6:3 dla gospodyń. To był okres dobrej gry Pogoni, która nieśmiało starała się zbudować przewagę na dłużej. Do przerwy szczecinianki prowadzenia nie oddały, ale po 30 minutach prowadziły tylko jedną bramką.

Początek drugiej części to cztery bramki przewagi Pogoni w 36. minucie i spora liczba kar dla obu ekip. Między 31. a 40. minutą sędziowie aż sześciokrotnie wysyłali zawodniczki na ławkę (po równo trzy kary dla obu ekip). Na boisku zrobiło się więcej miejsca, ale przewaga Pogoni stopniała.

Wicemistrzynie Polski po raz ostatni prowadziły w 51. minucie (19:18). Od tego momentu do końca spotkania grały bardzo nieskutecznie i trafiły tylko dwukrotnie.

Pogoń przegrała pierwszy mecz w tym sezonie, a nad klubem ciągle wisi groźba walkowera za mecz z Zagłębie Lubin. Na boisku wygrał szczeciński zespół, ale do gry wystawił o jedną zawodniczkę z zagranicy za dużo. Jeśli „przegra” też z Zagłębiem, to skomplikuje swoją sytuację w w walce o mistrzostwo Polski. Na dziś ma 10 punktów i jest na trzecim miejscu w tabeli z jednym zaległym meczem. Do prowadzącego duetu z Lublina i Gdyni traci cztery oczka.

Cieszy powrót do gry i pierwsza bramka lewoskrzydłowej Joanny Gadziny, która w półfinale poprzedniego sezonu doznała kontuzji ścięgna Achillesa.

Za tydzień Pogoń gra na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna.

Materiał oryginalny: Pierwsza porażka Pogoni Baltica w tym sezonie Superligi - Głos Szczeciński