Piłka ręczna. 1/2 Pucharu Polski: Zagłębie Lubin - MKS Perła Lublin 22:11

MW
Metarco Zagłębie Lubin
Metarco Zagłębie Lubin w finale PGNiG Pucharu Polski! Zawodniczki z Dolnego Śląska pokonały swoje odwieczne rywalki zespół MKS Perła Lublin 22:11. Miedziowe nie dały żadnych szans przeciwniczkom i pewnie wygrały „Świętą Wojnę”.

„Święta Wojna", czyli spotkanie dwóch najlepszych drużyn naszego kraju w piłkę ręczną zachwyciło frekwencją. W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie zasiadło blisko trzy tysiące kibiców. Atmosfera była niesamowita.

Zawodniczki z Dolnego Śląska rozpoczęły imponująco i mocno. Gospodynie szybko i łatwo objęły prowadzanie, a ich gra z minuty na minuty coraz efektowniej wyglądała na parkiecie. Pierwsza bramka dla przyjezdnych padła dopiero w dziesiątej minucie, a jej autorką była Valentina Nestsiaruk. Lubinianki grały w tym spotkaniu przede wszystkim świetnie w defensywie. Rywalki przez 20 minut spotkania zdobyły zaledwie jedną bramkę! Do przerwy Miedziowe gromiły rywalki 15:4.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Wynik z koła po przerwie otworzyła - Jovana Milojević. Lubinianki grały swoje kontrolując przebieg meczu. Co ważne w bramce Zagłębia fenomenalnie się spisywała Monika Maliczkiewicz, której postawa dziś była niczym Sławomira Szmala z najlepszych reprezentacyjnych lat. Zawodniczki Metraco pewnie zwyciężyły i awansowały do wielkiego finału!

W finale PGNiG Pucharu Polski Metraco Zagłębie Lubin 18 maja zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 22:11 (15:4)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb , Hartman , Trawczyńska , Buklarewicz , Wasiak , Górna , Rosińska , Piechnik , Ważna , Matieli , Jochymek , Belmas , Pielesz , Milojević .

MKS Perła: Gawlik, Bešen – Gęga , Achruk , Stasiak , Szarawaga , Rosiak , Królikowska , Łabuda , Nocuń , Nestsiaruk , Moldrup .

Materiał oryginalny: Piłka ręczna. 1/2 Pucharu Polski: Zagłębie Lubin - MKS Perła Lublin 22:11 - Gazeta Wrocławska