Piłka ręczna: AZS Łączpol AWFiS lepszy od UKS PCM Kościerzyna w derbach Pomorza

ŁŻ
Przemyslaw Swiderski
W meczu inaugurującym zmaganiach szczypiornistek w PGNiG Superlidze Kobiet, zawodniczki AZS-u Łączpolu AWFiSu-u Gdańsk pokonały ekipę UKS-u PCM-u Kościerzyna 27:24.

Gdańszczanki świetnie otworzyły sobotnie zawody. Po niespełna 20 minutach gry prowadziły z rywalkami z Kościerzyny różnicą pięciu bramek. Do ostatniej syreny pierwszej połowy AZS Łączpol całkowicie kontrolował to, co dzieje się na parkiecie.

Ekipa z Kościerzyny nie zamierzała jednak składać broni. W drugiej połowie spotkania zabrała się za odrabianie strat. W pewnym momencie zbliżyła się nawet do gdańszczanek na dwie bramki. W ważnym momencie meczu, a w zasadzie w jego końcówce, bramkę z rzutu karnego zdobyła Karolina Kalska i przechyliła ostatecznie szalę zwycięstwa na korzyść ekipy z Gdańska.

W kolejnej batalii gdańszczanki spotkają się w Piotrkowie Trybunalskim z miejscową Piotrcovią. Z kolei drużyna z Kościerzyny zagra u siebie z Olimpią Beskid Nowy Sącz. Oba te spotkania zaplanowano na sobotę, 10 września.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 27:24 (13:7)

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Chojnacka - Kalska 8, Siódmiak 5, Stachowska 4, Górna 2, Pasternak 2, Ciura 2, Lalewicz 2, Skonieczna 1, Świerczek 1 oraz Masna, Mazurek, Żukowska.

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Krajewska 7, Sus 3, Konofał 3, Bunikowska 3, Wójcik 2, Jakubowska 2, Mokrzka 2, Białek 1, Ziółkowska 1 oraz Belter, Rogożeńska.

Opracował: ŁŻ

Materiał oryginalny: Piłka ręczna: AZS Łączpol AWFiS lepszy od UKS PCM Kościerzyna w derbach Pomorza - Dziennik Bałtycki