Piłka ręczna. Vive - Chrobry 36:24, MMTS - Zagłębie 29:25

Michał Rygiel
Gracze Vive Kielce nie mieli większych kłopotów z Chrobrym
Gracze Vive Kielce nie mieli większych kłopotów z Chrobrym Sławomir Stachura
Zgodnie z przewidywaniami dolnośląskie zespoły wracają z trudnych wyjazdów bez punktów. Chrobry poległ w Kielcach, Zagłębie w Kwidzynie.

Głogowianie tylko przez chwilę byli godnym rywalem dla Vive - w 9. minucie wynik brzmiał 5:4 dla kielczan. Od tego momentu było tylko gorzej. Goście odstawali od swoich rywali w każdym elemencie piłki ręcznej.

W niczym nie pomogła czerwona kartka dla Mateusza Kusa, który otrzymał ją już w 25 minucie jako efekt gradacji kar. Choć Damian Krzysztofik zdobył pięć bramek, to defensywa Vive była przygotowana na kołowego Chrobrego. Zneutralizowany został również Szymon Sićko. Grę starali się ciągnąć Adam Babicz i były gracz kielczan Kamil Sadowski, lecz zespołu Talanta Dujszebajewa nie można było wczoraj powstrzymać. W ataku Vive grało z ogromnym polotem i na wielkim luzie. Druga połowa to już występ na trzecim biegu...

Mecz MMTS-u Kwidzyn z Zagłębiem Lubin zapowiadano przede wszystkim jako starcie znakomitych skrzydłowych - Mateusza Seroki i Arkadiusza Moryto. Jednak pierwszoplanowe role w tym spotkaniu odgrywali inni zawodnicy. W zespole gospodarzy prym wiódł Marek Szpera, zaś w Zagłębiu pierwsze skrzypce grał Jan Czuwara.

Podopieczni Pawła Nocha szybko wyszli na prowadzenie, ale równie szybko je stracili, ciesząc się z minimalnej przewagi zaledwie przez dwie minuty. W szóstej minucie spotkania kwidzynianie zaczęli przejmować inicjatywę, ale ostatnie ciosy przed przerwą należały do lubinian, którzy schodzili na nią prowadząc jednym golem.

W drugiej odsłonie gospodarze szybko opanowali sytuację i nie popełnili drugi raz tego samego błędu, utrzymując przewagę nad Zagłębiem na poziomie trzech-czterech goli.

PGNiG Superliga mężczyzn

Vive Tauron Kielce - Chrobry Głogów 36:24 (17:10)
Vive: Szmal, Ivić - Bis 1, Bombac 4, Djukić 6, Chrapkowski, Jachlewski 3, Jurecki 3, Kus, Lijewski 2, Paczkowki 4, Strlek 6, Vujović 4, Walczak 3.
Chrobry: Stachera, Kapela - Babicz 4, Krzysztofik 5, Kubała, Miszka, Pawłowski 1, Płócienniczak, Rydz 3, Sadowski 6, Sićko 2, Sobut 1, Świtała 2, Tylutki.

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 29:25 (13:14)
MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda, Guziewicz 1, Janikowski, Klinger 5, Krieger 1, Nogowski, Ossowski 3, Peret 1, Potoczny 1, Rosiak 5, Seroka 3, Szczepański 2, Szpera 7.
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Bartczak 1, Bondzior, Czuwara 8, Dżono, Kuźdeba, Moryto 5, Pawlaczyk 5, Przysiek, Stankiewicz, Szymyślik, Wolski.

Pozostałe mecze: Gwardia Opole - KS Azoty Puławy 24:30 (13:17), Górnik Zabrze - KPR RC Legionowo 31:27 (12:15), Orlen Wisła Plock - Sandra Spa Pogoń Szczecin 41:22 (20:13), Wybrzeże Gdańsk - SPR Stal Mielec 24:23 (11:11), Meble Wójcik Elbląg - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 16:14 (6:5).

7. Zagłębie Lubin 22 10 570:624

Materiał oryginalny: Piłka ręczna. Vive - Chrobry 36:24, MMTS - Zagłębie 29:25 - Gazeta Wrocławska