Piłkarki Medyka Konin mistrzyniami Polski

MAC, LUMAR
Medyk Konin mistrzem Polski
Medyk Konin mistrzem Polski kobiecapilka.pl
Medyk Konin został po raz czwarty z rzędu, i po raz czwarty w historii klubu mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet. Kolejny tytuł piłkarki Medyka zapewniły sobie na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek, gromiąc w niedzielę w Koninie UKS SMS Łódź 9:1. Niepokonane w sezonie koninianki odniosły 24. zwycięstwo w ekstralidze i o sześć punktów wyprzedzają Górnika Łęczna.

Niedzielne spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty toczyło się pod dyktando koninianek, a jedyną zagadką były rozmiary wygranej Medyka. Już po 13 minutach po golach Marii Ficzay i Anastasiji Szuppo było 2:0. W 21. minucie łodzianki zdobyły z rzutu karnego gola kontaktowego, chwilę później wszystko jednak wróciło do normy, gdyż następną bramkę dla Medyka zdobyła niezawodna ostatnio Paulina Dudek. Do przerwy koninianki prowadziły 5:1, ale nie zadowoliły się takim wynikiem, do końca starały się wygrać jak najwyżej, a rezultat ustaliła w ostatnich sekundach Aleksandra Sikora.

– Oczywiście wszyscy w klubie niezmiernie się cieszymy. Muszę powiedzieć, że ten tytuł ze wszystkich dotychczasowych kosztował mnie najwięcej nerwów. Czasami odnosiłem wrażenie, że cały świat jest przeciw nam. Tym większe słowa uznania dla dziewczyn, że wytrzymały presję, a w meczu z łodzian-kami pokazały profesjonalizm, rozegrały bardzo dobre zawody, udowadniając dobitnie, komu należy się mistrzostwo Polski. Oprócz zawodniczek dziękuję za wsparcie Urzędowi Miasta Konin oraz sponsorom. Bez tego wsparcia, kolejny sukces nie byłby możliwy – powiedział nam po niedzielnym spotkaniu Roman Jaszczak, w jednej osobie trener i prezes Medyka Konin.

W ostatniej kolejce, w meczu wyłącznie o prestiż, Medyk podejmować będzie Górnika Łęczna (sobota, godz. 13). Cztery dni później obie najlepsze kobiece drużyny w naszym kraju zmierzą się ponownie w finale Pucharu Polski. Mecz zostanie rozegrany w Radomiu 31 maja o godz. 18. Trofeum bronić będą piłkarki Medyka.

Medyk Konin – UKS SMS Łódź 9:1 (5:1). Bramki: 1:0 Maria Ficzay (9), 2:0 Anastasija Szuppo (13), 2:1 Martyna Wiankowska (21. karny), 3:1 Paulina Dudek (22), 4:1Katarzyna Daleszczyk (27), 5:1 Anna Gawrońska (28), 6:1 Dudek (53), 7:1 Gawrońska (66), 7:1 Liliana Kostowa (67), 8:1 Aleksandra Sikora (90).
Medyk: Sowalska – Sikora, Ficzay, Grad (72. Sławczewa), Guściora – Sałata, Kostowa, Daleszczyk (46. Charłanowa), Dudek (77. Łasicka) – Gawrońska, Szuppo.

Materiał oryginalny: Piłkarki Medyka Konin mistrzyniami Polski - Głos Wielkopolski