Piłkarki Medyka tylko punkt od mistrzowskiego tytułu

MAC
Anna Gawrońska
Mistrzynie Polski piłkarki Medyka POLOmarket Konin na pierwszym miejscu zakończyły zasadniczą część sezonu w ekstralidze z przewagą 14 punktów nad wiceliderem Górnikiem Łęczna. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego koninianki przed własną widownią pokonały na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego Zagłębie Lubin 2:1 (0:1).

Medyk POLOmarket Konin w krótkiej historii występów Zagłębia w ekstralidze do wczoraj nigdy nie wygrał z drużyną z Lubina na własnym stadionie. Teraz też łatwo nie było, ale mistrz Polski zasłużenie pokonał wicemistrza. Lubinianki doskonale rozpoczęły spotkanie, bo już w 3. minucie uzyskały prowadzenie. Na listę strzelców wpisała się Emilia Bezdziecka i rezultat 0:1 utrzymywał się przez ponad godzinę. Rosnąca z minuty na minutę przewaga koninianek, wreszcie przyniosła jednak efekty. Wyrównała Anna Gawrońska, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła 10 minut przed końcem, fantastycznym uderzeniem, Liliana Kostowa. Losy meczu mogły się jednak potoczyć inaczej, gdyż przy wyniku 1:1 tylko doskonała interwencja Anny Szymańskiej po strzale z rzutu wolnego uchroniła koninianki przed stratą drugiego gola.

– Klasę zespołu poznaje się po tym, że potrafi wygrać nawet mając słabszy dzień. Dziewczynom się to udało i za to im chwała. Zespół zagrał ambitnie, ale nieźle dopiero od 30. minuty – powiedział trener Roman Jaszczak.

Przed zespołami ekstraligi kobiet jeszcze pięć spotkań rundy finałowej. Sześć czołowych zespołów, a więc Medyk, Górnik, Mitech Żywiec, AZS Wrocław, AZS PWSZ Wałbrzych i Zagłębie rywalizować będzie w grupie mistrzowskiej, pozostałe w grupie spadkowej. Drużyny zachowują dotychczasowy dorobek punktowy co oznacza, że koninianki do obrony tytułu i zdobycia trzeciego z rzędu i trzeciego w historii klubu mistrzostwa Polski potrzebują już tylko jednego punktu.

Pierwsza seria gier w grupach 14 i 15 maja. Znowu dojdzie do meczu Medyka z Zagłębiem, ale w Lubinie.

Medyk POLOmarket Konin – Zagłębie Lubin 2:1 (0:1). Bramki:
0:1 Emilia Bezdziecka (3), 1:1 Anna Gawrońska (64), 2:1 Liliana Kostowa (80).
Medyk POLOmarket: Szymańska – Sikora, Grad, Sławczewa, Ficzay – Pakulska,  Kostowa, Balcerzak, Daleszczyk – Tarczyńska (46. Dudek), Gawrońska.

Materiał oryginalny: Piłkarki Medyka tylko punkt od mistrzowskiego tytułu - Głos Wielkopolski