Marcin Puka
Marcin Puka
Facebook GKSGornikLecznaKobiet
Piłkarki nożne ekstraligowego Górnika Łęczna kontynuują serię gier kontrolnych. Po sobotniej wygranej w Zgorzelcu z niemieckim RB Lipsk 3:1. dzisiaj (5 lutego) podopieczne Roberta Makarewicza rozgromiły na wyjedzie pierwszoligową Bielawiankę Bielawa 11:1. Cztery zawodniczki zielono-czarnych popisały się dubletami.

Od samego początku meczu przewagę miały przyjezdne, które atakowały non-stop. I przyniosło to zamierzony skutek już w 7. minucie. Wtedy ładnym uderzeniem z dystansu bramkarkę gospodyń pokonała Dominika Dereń.

W tej części gry łęcznianki jeszcze pięć razy kierowały piłkę do siatki, zresztą tak samo było w drugiej połowie. Efekt? Pogrom 11:1, ponieważ Bielawiance udało się zdobyć honorowego gola.

Kolejny mecz kontrolny łęcznianki mają zaplanowany na 11 lutego. W tym terminie spotkają się one na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki.
Na zakończenie okresu przygotowawczego (19 lutego) podejmą pierwszoligowe Stomilanki Olsztyn. 26 lutego na inaugurację rundy wiosennej Orlen Ekstraligi, Górnik, który jest wiceliderem tabeli, zagra przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław, plasującym się na piątym miejscu.

Bielawianka Bielawa – GKS Górnik Łęczna 1:11 (0:6)
Bramki dla GKS-u: Dereń 7, 52, Fabova 24, 30, Cyraniak 29, Skupień 33, Piętakiewicz 45, 87, Miłek 61, 88, Nestorowicz 64
Górnik: Urbańczyk (46 Palińska) – Drożyńska (46 Zając), Bużan (46 Ratković), Cyraniak (60 Głąb), Skupień (60 Miłek), Szymczak (60 Zając), Dereń (60 Litwiniec), Dębińska (60 Piętakiewicz), Sikora (60 Rapacka), Piętakiewicz (46 Nestorowicz), Fabova (46 Kaczor). Trener: Robert Makarewicz