Korona Handball z pucharem za drugie miejsce turnieju w Sali.
Korona Handball z pucharem za drugie miejsce turnieju w Sali. Korona Handball Kielce
Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce zajęły drugie miejsce na turnieju w słowackiej Sali. W finale przegrały z gospodyniami, Slovanem Duslo Sala.

Korona Handball Kielce - Slovan Duslo Sala 21:22 (9:12)

Obie ekipy spotkały się w tym turnieju po raz drugi, w sobotę , w grupie eliminacyjnej kielczanki przegrały ze Slovanem 25:28. Ponadto w Sali Korona Handball pokonała słowacki SSK SLS Preszów i czeską Zorę Ołomuniec.

Przez ponad pół godziny w finale prowadził Slovan - w 7 minucie 4:1, w 16 - 9:5. W 37 minucie kielczanki, po pięciu zdobytych bramkach z rzędu, wyszły na prowadzenie 16:15, ale pięć minut później Słowaczki wygrywały 20:17. W ostatniej akcji meczu Honorata Syncerz przedarła się przez obronę Slovana i była faulowana przy rzucie. Ku zdziwieniu obu ekip sędziowie nie podyktowali karnego, a zakończyli mecz.

- To był dla nas bardzo pożyteczny turniej i drużyna pokazała się w nim z dobrej strony. Najrówniej grały Honorata Syncerz oraz obrotowe, Magda Skowrońska i Karolina Mochocka, a także Ola Orowicz, która dostała nagrodę dla najlepszej bramkarki - podsumował trener Korony Handball, Paweł Tetelewski. - Jeśli chodzi o finał, to mamy sporo uwag do sędziów, ale w takich turniejach na Słowacji gra się zwykle nie tylko przeciw zawodniczkom. Ale jestem zadowolony z gry zespołu w obronie, bo Słowaczkom ciężko się było przez nią przebić, większość bramek Slovan zdobył z kontry po naszych stratach w ataku, a wiele kontrataków uniemożliwiliśmy, szybko wracając do obrony - dodał Tetelewski.

Korona Handball grała na Słowacji bez kilku zawodniczek: bramkarki Małgorzaty Hibner, obrotowej Pauliny Piwowarczyk, rozgrywających Magdy i Dominiki Więckowskich oraz skrzydłowej Olesii Parandii.

W piątek i sobotę (24-25 sierpnia) Korona Handball zagra na turnieju w Jarosławiu.

Wyniki. Korona Handball Kielce - SSK SLS Preszów 33:27 (16:14), Korona Handball - Slovan Duslo Sala 25:28 (11:13), półfinał: Korona Handball - Zora Ołomuniec 27:23 (12:14), finał: Korona Handball - Slovan Duslo Sala 21:22 (9:12)

Korona Handball: Orowicz 0,0, 0, 1, Nazimek 0, 0, 0, 0 - Zimnicka 1, 1, 1, 1, Gliwińska 4, 0, 1, 1, Janczyk 0, 0, 1, 1, Czekala 3, 1, 5, 1, Skowrońska 5 (3), 5 (3), 5, 1, Charzyńska 6, 9, 5 (1), 5, Syncerz 4, 8, 3 (1), 4, Mochocka 3, 1, 2, 2 (1), Strózik 2, 0, 1 (1), 0, Homonicka 1, 0, 2, 1, Jach 0, 0, 0, 1, Kędzior 4, 0, 1, 1.

Materiał oryginalny: Piłkarki ręczne Korony Handball drugie w turnieju na Słowacji. Finał przegrały po zaciętej końcówce. Ola Orowicz najlepszą bramkarką - Echo Dnia Świętokrzyskie