Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce przegrały na Ukrainie

PK
Sławomir Stachura
W sparingowym meczu piłkarek ręcznych rozegranym we Lwowie, miejscowa Galiczanka pokonała Koronę Handball Kielce.

Galiczanka Lwów - Korona Handball Kielce 32:29 (17:15)

Korona Handball:
Orowicz, Hibner - Zimnicka 3, D. Więckowska 4, Gliwińska 2, Janczyk, Czekala 3, Skowrońska 6, Syncerz 7, Charzyńska 1, Lach 2, Piwowarczyk, Homonicka 1.

Korzystając z przerwy w rozgrywkach PGNiG Superligi, spowodowanej mistrzostwami świata, szczypiornistki Korony Handball Kielce wyjechały do Lwowa. Początkowo planowano, że odbędzie się tam turniej, ale drugi z zaproszonych zespołów nie dojechał i kielczanki rozgrywają dwa sparingi z mistrzem Ukrainy i aktualnym liderem tamtejszej ekstraklasy, Galiczanką Lwów, która w połowie grudnia złoży rewizytę w Kielcach, grając w Memoriale Redaktora Andrzeja Kowalczyka.

Drużyna trenera Pawła Tetelewskiego pojechała na Ukrainę jeszcze bez swojej nowej bramkarki, Marty Chodakowskiej oraz bez rozgrywającej Magdy Więckowskiej. Obie przebywają w Cetniewie na zgrupowaniu kadry narodowej juniorek. Nie zagrały również rehabilitujące się po kontuzjach Karolina Mochocka i Olesia Parandii, w Kielcach została Magdalena Kędzior.

- Dziewczyny po przerwie trenują dopiero od poniedziałku i to się odbiło na ich skuteczności. Zmarnowały bardzo dużo kontr i rzutów z szóstego metra. Zgubiły także sporo piłek w ataku pozycyjnym, co dało Galiczance bramki z kontrataków. Trener dał pograć niemal po równo wszystkim zawodniczkom - mówił nam wiceprezes Korony Handball Krzysztof Demko.

W 37 minucie zespół z Kielc doprowadził do remisu 20:20, a sześć minut później wygrywał 24:22, ale ostatnia faza meczu należała do zespołu z Lwowa.

W piątek Galiczanka rozegra z Koroną Handball drugi sparing, po którym nasza drużyna wróci do Kielc.

KIEDYŚ PASTWISKO, DZIŚ SUZUKI ARENA. ZOBACZ HISTORIĘ KIELECKIEGO STADIONU [ZDJĘCIA]

OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]

SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK GRAŁ W JEDNEJ DRUŻYNIE Z ANDRZEJEM SUPRONEM. W PIŁKĘ NOŻNĄ.

ŚLUB W PIEKLE. NIEZWYKŁA SESJA FOTOGRAFICZNA PIŁKAREK RĘCZNYCH

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Materiał oryginalny: Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce przegrały na Ukrainie - Echo Dnia Świętokrzyskie