Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce w finale turnieju na Słowacji. Po dziwnym meczu

Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce awansowały do finału międzynarodowego turnieju rozgrywanego w słowackiej Sali. Drugi sobotni mecz drużyny trenerów Pawła Tetelewskiego i Tomasza Błaszkiewicza był pełen zwrotów akcji.

Korona Handball Kielce - Zora Ołomuniec 27:23 (12:14)

Korona Handball: Orowicz, Nazimek - Zimnicka 1, Gliwińska 1, Janczyk 1, Czekala 5, Skowrońska 5, Charzyńska 5 (1), Mochocka 2, Strózik 1 (1), Homonicka 2, Jach, Kędzior 1, Syncerz 3 (1).

Po trzech meczach z drużynami słowackimi (dwa zwycięstwa i porażka) kielczankom przyszło się zmierzyć z drużyną z Czech. Korona Handball zaczęła fatalnie - w 9 minucie przegrywała 1:6, w 14 - 3:9, a w 17 - 4:11. - Początek meczu to nasza bardzo nieskuteczna gra w ataku plus kilka błędów w obronie - opowiadał drugi trener kieleckiej ekipy, Tomasz Błaszkiewicz.

W końcówce pierwszej połowy nasze zawodniczki odbudowały się i zaczęły odrabiać straty. Zdobyły trzy ostatnie bramki w tej części gry, w efekcie do przerwy przegrywały tylko 12:14.

ZOBACZ>>> Zawodniczka Korony Handball trzecią karę i czerwoną kartkę dostała już w 16 minucie meczu!

Jeszcze lepiej gra naszej drużyny zaczęła wyglądać po około 10 minutach gry w drugiej połowie. Wprawdzie w 40 minucie kielczanki przegrywały 13:18, ale okres między 42 a 56 minutą wygrały 11:2. - To był efekt bardzo dobrej gry defensywy i bramkarki, Oli Orowicz. Poprawiła się też skuteczność rzutowa. Faktycznie, zagraliśmy w tym meczu trochę dziwnie, ale najważniejsza jest wygrana - analizował Błaszkiewicz.

W niedzielnym finale Korona Handball zagra z gospodarzami, zespołem Slovana Duslo Sala, z którym przegrały w pierwszym sobotnim meczu 25:28. Mecz o godzinie 12.30.

Nasza drużyna wyjechała na Słowację bez kilku zawodniczek, bramkarki Małgorzaty Hibner, obrotowej Pauliny Piwowarczyk, rozgrywających Magdy i Dominiki Więckowskich i skrzydłowej Olesii Parandii.

Materiał oryginalny: Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce w finale turnieju na Słowacji. Po dziwnym meczu - Echo Dnia Świętokrzyskie