Sławomir Stachura
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, UKS PCM Kościerzyna przegrał z Koroną Handball Kielce.

UKS PCM Kościerzyna - Korona Handball Kielce 29:38 (14:22)

Korona Handball: Orowicz, Hibner, Nazimek – Zimnicka 2, D. Więckowska 5, Gliwińska 2, M. Więckowska 7, Czekala 1, Skowrońska 3, Syncerz 5 (4), Mochocka 1, Jach 1, Piwowarczyk 4, Homonicka 1, Parandii 3, Kędzior 3. Trener: Paweł Tetelewski.

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Bielak – Dorsz 1, Pękala 7 (1), Sus 2, Harić 2, Somionka, Kreft, Wicik 7, Zawalich 2, Fesdorf 6 (3), Gędłek 2. Trener: Dariusz Męczykowski.

Karne. UKS PCM: 4/5. Korona Handball: 4/4.

Kary. UKS PCM: 6 minut (Sus 4, Wicik 2). Korona Handball: 6 minut (Syncerz, Piwowarczyk, Parandii po 2).

Sędziowali: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń (Szczecin). Widzów: 100.

Przebieg: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:7 (‘9), 4:7, 4:8, 4:9, 5:9, 5:10, 6:10, 6:11, 7:11, 7:13, 8:13, 8:14, 9:14, 9:16, 10:16, 10:17, 11:17, 11:20 (’26), 13:20, 13:21, 14:21, 14:22 16:22, 16:26 (’35), 18:26, 18:29 (’43), 19:29, 19:30, 22:30, 22:33, 25:33, 25:34, 26:34, 26:35, 27:35, 27:36, 28:36, 28:37, 29:37, 29:38.

9-bramkowa wygrana to wyrównanie rekordu - odkąd w 2017 roku Korona Handball zadebiutowała w PGNiG Superlidze, jej najwyższa wygrana to 31:22 z Ruchem Chorzów w listopadzie ubiegłego roku w Kielcach. Dzisiejsze zwycięstwo jest najwyższą wyjazdową wygraną kielczanek w rozgrywkach. Rekordowa jest również liczba 38 bramek zdobyta przez nasz zespół - do tej pory ich największa zdobycz w Superlidze to 35 goli.

Kieleckie szczypiornistki wygrały czwarty mecz z rzędu i trzeci w tym sezonie na wyjeździe. Było to również drugie w tych rozgrywkach wyjazdowe zwycięstwo Korony Handball w Kościerzynie, z ostatnim w tabeli UKS PCM. W inagurującym sezon spotkaniu nasz zespół wygrał tam różnicą czterech trafień, we wtorek już do przerwy miał dwukrotnie wyższą zaliczkę. Drużyna trenera Pawła Tetelewskiego umocniła się na siódmym miejscu w tabeli PGNiG Superligi.

Nasz zespół pojechał do Kościerzyny bez kontuzjowanej Edyty Charzyńskiej i w dniu meczu. W niczym mu to jednak nie przeszkodziło, a na pewno nie w udokumentowaniu różnicy umiejętności, która dzieli go od kościerzynianek.

W 9 minucie zespół gości prowadził 7:3 i przejął kontrolę nad meczem. - Dobra obrona, kontra, minimalna liczba błędów w ataku, skuteczny atak pozycyjny. Większość dziewczyn zagrała bardzo dobry mecz, cieszy dobra forma Magdy Więckowskiej. Robiliśmy pod nią spłaszczenie obrony, szła w górę, rzucała i bardzo rzadko się myliła - podsumował trener Paweł Tetelewski.

W następnej kolejce Korona Handball pauzuje , a w kolejnej serii spotkań, w niedzielę 5 maja o godzinie 14.45 podejmie Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA