Piłkarskie ORŁY: Piłkarze z PKO Ekstraklasy i Fortuna 1 ligi wracają do ligowej rzeczywistości

PJ, JZ
Martin Dolezal w drugiej połowie września strzelił dwie bramki w PKO Ekstraklasie Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Koniec przerwy na reprezentacje. Piłkarze z PKO Ekstraklasy i Fortuna 1 ligi wracają do walki o ligowe punkty i bramki do naszego rankingu Piłkarskie ORŁY.

Wrześniowa rywalizacja w organizowanym przez Polskapress rankingu Piłkarskie ORŁY została przerwana na grubo ponad tydzień przez przerwę na mecze kadr narodowych. Była to okazja dla zawodników grających od eWinner 2. ligi w dół, by zamieszać w czołówkach rankingów w poszczególnych regionach.

Na Dolnym Śląsku szansę wykorzystał napastnik... ekstraklasowej Miedzi Legnica Koldo Obieta, który zagrał w trzecioligowych rezerwach Miedzianki i ustrzelił hat-tricka w wygranym 6:1 meczu ze Stalą Brzeg. Teraz - jeśli dostanie szansę od trenera Wojciecha Łobodzińskiego - będzie mógł napocząć swój dorobek na boiskach PKO Ekstraklasy i tym samym pojawić się w październikowym notowaniu, ponieważ w niedzielę 2 października legniczanie podejmą Stal Mielec w spotkaniu 11. kolejki. Mecz na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy rozpocznie się o godz. 12:30 i będzie transmitowany na antenie Canal+ Sport.

W sobotę z kolei dobrą formę z drugiej połowy września będzie chciał potwierdzić napastnik KGHM Zagłębia Lubin Martin Doležal. Łatwo nie będzie, bo Miedziowi zmierzą z zawsze groźnym na własnym stadionie Górnikiem Zabrze. Pytanie, czy Czech pozostanie pierwszym wyborem dla trenera Piotra Stokowca, bo po kontuzji do kadry meczowej ma wrócić Dawid Kurminowski.

Dopiero w poniedziałek swoje spotkanie na Tarczyński Arena rozegra Śląsk Wrocław. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie Warta Poznań. Tego samego dnia o ligowe punkty w Fortuna 1 lidze powalczy Chrobry Głogów, który podejmie Odrę Opole. W Pomarańczowo-Czarnych barwach powinniśmy zobaczyć m.in. triumfatora sierpniowego rankingu Mateusza Bochnaka oraz dobrze radzącego sobie we wrześniu Sebastiana Stebleckiego.

Tylko jedna drużyna może jeszcze zamieszać we wrześniowym zestawieniu. Dziś drugoligowe rezerwy Zagłębia Lubin zagrają z Garbarnią w Krakowie o godz. 15. To okazja dla plasującego się obecnie na 5. miejscu Kacpra Lepczyńskiego. Druga drużyna Śląska Wrocław w sobotę podejmie Znicz Pruszków (godz. 15), a Górnik Polkowice zmierzy się z Radunią Stężyca (godz. 18).