PKO Ekstraklasa. Sceny jak w meczu Andora - Polska. Nemanja Tekijaski, stoper Bruk-Bet Termaliki Nieciecza obejrzał czerwoną kartkę w meczu z Górnikiem Łęczna za faul w dosłownie pierwszej akcji.

Tekijaski przewinił przed 30 sekundą. Faulu dopuścił się na własnej połowie, przerywając szarżę rozpędzonego Damiana Gąski. Gdyby tego nie zrobił, rywal stanąłby przed szansą na gola.

Sędzia Tomasz Wajda przerwał grę i pobiegł do ekranu VAR, by przeanalizować zdarzenie. Obejrzał co najmniej kilka powtórek, po czym wrócił do Tekijaskiego, by poinformować go o karze. To pierwsza czerwona kartka Serba w polskiej lidze. W trzynastu innych spotkaniach zobaczył ledwie dwie żółte kartki.

Po tej czerwonej kartce mecz się bardzo zaostrzył. W 19 minucie trybuny wręcz zamarły. Głowami zderzyli się bowiem Przemysław Banaszak i Mateusz Grzybek. Bardziej ucierpiał obrońca Termaliki, któremu załozono opatrunek w okolicach skroni i ucha.

Jeszcze przed przerwą siły się wyrównały, bo czerwoną kartką został ukarany również Banaszak za wejście w kolano Tomasza Loski.

Lech Poznań męczył się z Piastem Gliwice, ale trzy punkty ostatecznie zostały w stolicy Wielkopolski. Sobotnie nie było wielkim widowiskiem. Rywale głównie postawili na defensywę, a po straconej bramce nie potrafili mocno zagrozić bramce Filipa Bednarka. To bardzo cenne zwycięstwo Kolejorza na drodze po mistrzostwo, które pozwoliło odskoczyć od Lechii Gdańsk na dwa punkty w tabeli PKO Ekstraklasy. Skala ocen 1-10.Zobacz oceny piłkarzy Kolejorza za mecz z Piastem Gliwice --->Filip Bednarek po meczu Lecha Poznań z Piastem Gliwice:

Lech Poznań się męczył, ale uporał się z żelazną defensywą P...