Dorota Kułaga
Piłkarze Radomiaka przegrali sparing z TSV Alemannia Aachen 1:2
Piłkarze Radomiaka przegrali sparing z TSV Alemannia Aachen 1:2 Radomiak
Piłkarze Radomiaka Radom, którzy przebywają na obozie w Turcji, na czwartek mają zaplanowane dwa mecze kontrolne. W pierwszym przegrali 1:2 z TSV Alemannia Aachen 1900 z Niemiec. Bramkę dla Zielonych zdobył Dominik Sokół.

Porażka piłkarzy Radomiaka w sparingu z TSV Alemannia Aachen 1900

Radomiak Radom - TSV Alemannia Aachen 1900 1:2 (1:1)
Bramki: Dominik Sokół 37 - Dino Bajric 27, Elsamed Ramaj 59.
Radomiak: Albert Posiadała (82. Michał Jerke) - Daniel Pik, Pedro Justiniano, Mateusz Cichocki, Kacper Wiatrak (46. Jakub Snopczyński), Luizao (75. Mikołaj Molendowski), Thabo Cele (67. Miłosz Żurawski), Jakub Nowakowski, Roberto Alves (46. Daniel Łukasik), Dominik Sokół, Jean Franco Sarmiento.

Jak informuje strona Radomiaka, w pierwszej połowie kilka pewnych interwencji zanotował Albert Posiadała. W 27. minucie to jednak niemiecka drużyna wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Dino Bajric. Dziesięć minut później Dominik Sokół wyrównał, strzelając z około 20. metrów.

Po przerwie Radomiak próbował zaskoczyć rywala akcjami oskrzydlającymi, jednak to Elsamed Ramaj pokonał Alberta Posiadałę w 59. minucie spotkania. Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego do końca dążyli do zdobycia wyrównującej bramki, kilka indywidualnych akcji przeprowadził Daniel Pik, ale zabrakło skuteczności i to rywale z Niemiec wygrali ten pojedynek 2:1.

W spotkaniu tym zagrało kilku wychowanków Akademii Radomiaka - Kacper Wiatrak, Jakub Nowakowski, Jakub Snopczyński, Miłosz Żurawski oraz Mikołaj Molendowski.

O godzinie 15:00 czasu polskiego Radomiak rozpocznie drugi czwartkowy sparing - zmierzy się z Neftchi Fargona z Uzbekistanu.