Piłkarze ręczni KSZO Odlewni Ostrowiec awansowali do następnej rundy Pucharu Polski

MAJ, PK
Mariusz Jabłoński
W meczu drugiej rundy Pucharu Polski piłkarzy ręcznych, Tytani Wejherowo przegrali z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski.

Tytani Wejherowo - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 27:29 (13:15)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Kijewski - Chmielewski 1, Rusin 2, Jeżyna 3 (2), Cukierski 2, Kogutowicz 1, Mehdizadeh 9, Granat, Włodarski 4 (1), Dwojak 1, Pawlik, Włoskiewicz 6, Jagiełło.

Piłkarze ręczni KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrali w drugiej rundzie eliminacyjnej Pucharu Polski. Zwycięstwo w Wejherowie pozwoliło naszej drużynie awansować do 1/16. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 26 stycznia 2020 roku.

- Jesteśmy bardzo zmęczeni, ale niezwykle szczęśliwi – mówił chwilę po meczu trener Wojowników, Tomasz Radowiecki. - Bardzo zależało nam na tym zwycięstwie i awansie do kolejnej fazy. W Ostrowcu, 26 stycznia, spotkamy się już z drużyną z PGNiG Superligi. W dzisiejszym meczu wszyscy moi zawodnicy zagrali bardzo dobrze. Byli waleczni i ambitni. Dziękuję im za to.

Spotkanie było dość wyrównane. W pierwszej połowie Wojownicy zmarnowali trzy rzuty karne (w drugiej czwartego), a mimo to od stanu 6:6 w 13 minucie przeszli do prowadzenia 10:6. Nie oddali go rywalom już do końca meczu, choć gospodarze kilka razy doprowadzali do remisu. Pierwszy raz w 34 minucie - 16:16, ostatni w 37 - 21:21. Od tego drugiego wyniku goście trafili trzy razy z rzędu i choć większej przewagi już nie zbudowali, to ich prowadzenie nie było już niższe niż dwubramkowe.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA