Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce z kompletem sparingowych wygranych. W ostatnim meczu kielczanie wygrali w Kaliszu. W sobotę liga

Energa MKS Kalisz/PGNiG Superliga
W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu, PGE VIVE Kielce wygrało z Energą MKS Kalisz.

Energa MKS Kalisz - PGE VIVE Kielce 25:34 (12:17)

PGE VIVE: Wolff, Kornecki – Fernandez 3 – Pehlivan 3, Kulesz 6 – Jurkiewicz 1, Karacić 4 (1) - A. Dujszebajew 4, Vujović 2, Lijewski – Janc 3, Moryto 1 - Aginagalde 6, Guillo 1, Karaliok.

Energa MKS: Krekora, C. Liljestrand, Zakreta - Kwiatkowski, Galewski 2, Bożek 1, Gąsiorek, Kamyszek 2, Drej 8 (6), Klopsteg, Misiejuk 4, Szpera 1, K. Pilitowski 1, M. Pilitowski, Maliarewicz 3, Kniaziew 3, Krycki.

Przebieg: 0:2, 1:2, 1:3, 1:7 ('9), 2:7, 2:8, 3:8, 3:9, 4:9, 4:11 ('15), 7:11, 7:12, 9:12, 9:13, 10:13, 10:15, 11:15, 11:16, 12:16, 12:17 – 12:19, 13:19, 14;19, 14:24 ('38), 15:24, 15:25, 18:25, 18:26, 20:26, 20:31 ('53), 22:31, 22:32, 24:32, 24:34, 25:34

Dla kieleckich szczypiornistów był to czwarty i ostatni sparing w okresie przygotowawczym. Wcześniej pokonali niemiecki, 3-ligowy Wilhelmshavener HV 32:28, zdobywcę Pucharu Holandii – KRAS Volendam 35:15 i mistrza Belgii, Achillesa Bocholt 39:25.

W niedzielnym meczu zagrał Mariusz Jurkiewicz, który z powodu dolegliwości kolana nie pojechał na sparingowe tournee.

Kielczanie zaczęli od solidnej gry zarówno w ataku pozycyjnym, jak i w obronie. Ten drugi element dał kontrataki. W 8 minucie mistrzowie Polski prowadzili 6:1, po kwadransie gry 11:4. Od tej pory do przerwy gra była już bardziej wyrównana.

Goście znów podkręcili tempo tuż po zmianie stron. Po dwie bramki zdobyli Alex Dujszebajew, Angel Fernandez i Doruk Pehlivan, jedną Blaż Janc, w efekcie czego w 38 minucie było już 24:14 dla PGE VIVE.

Potem nastąpiła seria błędów naszej drużyny i gospodarze znów nieco uszczuplili jej przewagę (48 min 20:26), ale końcówka meczu to znów składne akcje naszego zespołu. Ostatnimi sześcioma golami naszej drużyny w tym spotkaniu po równo podzielili się Władysław Kulesz i Julen Aginagalde. W 54 minucie Żółto-Biało-Niebiescy wygrywali już 31:20.

W najbliższą sobotę, 31 sierpnia, o godzinie 16, PGE VIVE rozpocznie sezon w PGNiG Superlidze, podejmie wówczas w Hali Legionów Stal Mielec.