Piłkarze Warty Poznań zremisowali 3:3 ze Śląskiem Wrocław w Trzebnicy

MAC, LUMAR
Petr Nemec, trener Warty
Petr Nemec, trener Warty Waldemar Wylegalski
Piłkarze drugoligowej Warty Poznań mają za sobą drugie spotkanie kontrolne w okresie przygotowawczym do wiosennej części rozgrywek. W środę poznańscy zieloni zremisowali w Trzebnicy z występującym w Lotto Ekstraklasie Śląskiem Wrocław 3:3 (2:3). To drugi remis podopiecznych trenera Petra Nemeca z przedstawicielem naszej ekstraklasy, w sobotę z Koroną Kielce było 0:0.

W Trzebnicy poznaniacy w drugiej minucie stracili pierwszego gola, po 26. minutach przegrywali już 0:3, ale nie załamali się tym faktem, ostatecznie osiągając remis. Jeszcze przed przerwą bramki dla Warty zdobyli Wojciech Onsorge (38. karny) oraz grający dotychczas w KKS Kalisz Joshua Balogun Kayode, a krótko po przerwie w 51. minucie do wyrównania doprowadził Krzysztof Biegański.

Tym razem trener Petr Nemec sprawdził 15 zawodników, w tym dwóch bramkarzy, którzy zagrali po 45 minut. Spośród piłkarzy, którzy być może trafią do Warty szansę otrzymał tylko Joshua Balogun Kayode. Jakub Czapliński nie grał, ponieważ dzień wcześniej doznał urazu. Wiele wskazuje na to, że już tylko ci dwaj piłkarze są obecnie przymierzani do zespołu z Drogi Dębińskiej.

– Z występu drużyny jestem zadowolony. W pierwszych minutach wprawdzie przysnęliśmy, ale w miarę upływu czas było coraz lepiej. Na pewno był to wartościowy sparing z silnym rywalem – ocenił trener Petr Nemec.

Następny sparing Warta rozegra w sobotę w samo południe z czwartoligową Obrą Kościan na boisku na Śródce.

Śląsk Wrocław – Warta Poznań 3:3 (3:2)
Bramki:
1:0 Bence Mervó (2), 2:0 Ostoja Stjepanović (19), 3:0 Mario Engels (26), 3:1 Wojciech Onsorge (35.karny), 3:2 Joshua Balogun Kayode (38), 3:3 Krzysztof Biegański ( 51).

Warta: Laskowski (46 Filipowiak) – Brylewski, Onsorge, Dejewski, Fiedosewicz – Biegański, Marciniak, Goździk (46 Cywiński), Szynka (46.Laskowski), Balogun Kayode (46. Ciarkowski) – Spławski.

Sala sportów walki przy ul. Reymonta 35 otwarta po remoncie:

Materiał oryginalny: Piłkarze Warty Poznań zremisowali 3:3 ze Śląskiem Wrocław w Trzebnicy - Głos Wielkopolski