Bartosz Kijeski
Sylwia Dąbrowa
Piotr Kantor i Maciej Rudol przegrali z Amerykanami Chaimem Schalkiem oraz Theodore'm Brunnerem 22:20, 17:21, 11:15 i odpadli w 1/8 finału mistrzostw świata w siatkówce plażowej, które odbywają się w Rzymie. Polacy z tym duetem zagrali po raz pierwszy. W kolejnej rundzie zwycięzcy zmierzą się ze wygranym pojedynku: Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen (Holandia) - Daniele Lupo/Alex Ranghieri (Włochy)

Kibice na boisku numer dwa, na którym Polacy rozgrywali swój mecz, oglądali bardzo emocjonujące i wyrównane spotkanie. W pierwszym secie to Polacy byli górą, wygrywając z amerykańską parą 22:20, choć był pewien moment, gdzie biało-czerwoni mieli aż pięciopunktową przewagę.

W drugim secie to nasi rywale byli dużo lepsi i ani razu nie dali naszym zawodnikom szans na wyjście na prowadzenie, jednak pod koniec partii Rudol i Kantor zbliżyli się do rywali na jedno oczko. Ostatecznie to nie wystarczyło, aby zakończyć to spotkanie i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Polacy przegrali drugiego seta 17:21 i czekał nas tie-break.

Trzeci set był równie emocjonujący, co dwa pozostałe. Obie pary grały punkt za punkt. Do delikatnego przełamania doszło przy stanie 10:8, gdzie Amerykanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. To był punkt zwrotny w tym spotkaniu i para Schalk/Brunner nie oddali tego prowadzenia do końca meczu, ostatecznie wygrywając 15:11 i w całym meczu 2:1.