Piotrcovia pokonana, piłkarki ręczne Korony Handball Kielce siódme w PGNiG Superlidze

PK
Sławomir Stachura
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała 32:30 z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Zwycięstwo zapewniło kielczankom siódme miejsce w lidze.

Korona Handball Kielce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:30 (14:11)

Korona Handball : Orowicz, Hibner – Zimnicka 1, D. Więckowska 2, Gliwińska 1, M. Więckowska 6, Czekala, Skowrońska, Syncerz 11 (8), Charzyńska 3, Mochocka 6, Piwowarczyk, Parandii 1, Kędzior 1. Trener: Paweł Tetelewski.

Piotrcovia: Kolasińska, Opelt – Klonowska, Senderkiewicz, Zaleśny, Wasilewska 5, Ciura 2, Gutkowska 6, Cygan, Ivanović 2, Belmas 5, Despodowska 10 (4), Sarnecka. Trener: Dmytro Zinczuk.

Karne. Korona Handball: 8/8. Piotrcovia: 4/5.

Kary. Korona Handball: 6 minut (Parandii, M. Więckowska, Mochocka po 2). Piotrcovia: 10 minut (Wasilewska, Senderkiewicz, Ciura, Cugan, Despodowska po 2).

Sędziowali: Tomasz Wrona (Kraków), Andrzej Kierczak (Michałowice).

Widzów: 400.

Przebieg: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:7, 8:7 (’24), 8:8, 9:9, 9:9, 11:9 (’27), 11:10, 13:10 (’30), 13:11, 14:11 – 15:11, 15:13, 16:13, 16:15, 18;15, 18:17, 19:17, 19:18, 20:18, 20:20 (’42), 22:20, 22:22, 23:22, 23:23, 24:23, 24:24, 25:24, 25:25, 26:27 (’52), 28:27, 28:28, 30:28, 30:29, 31:29, 31:30, 32:30.

Piotrcovia, którą kielczanki wyraźnie pokonały na wyjeździe w poprzednim meczu, nie jest już prowadzona przez Andrzeja Bystrama, byłego zawodnika Vive Kielce i dobrego znajomego trenera Korony Handball, Pawła Tetelewskiego. Szkoleniowcami tej drużyny są od niedawna była zawodniczka Piotrcovii, Agata Wypych oraz Dmytro Zinczuk, znany z prowadzenia ...męskiego zespołu Piotrkowianina.

Wygrana zapewniała kielczankom zajęcie pierwszego miejsca w grupie spadkowej, a więc siódmego w PGNiG Superlidze. Początek spotkania to wyrównana gra, ale z lekką przewagą Piotrcovii, która była skuteczniejsza, mimo że w bramce Korony Handball dobrze spisywała się Aleksandra Orowicz. Poza wynikiem 1:0, kielczanki wyszły na prowadzenie dopiero w 24 minucie (8:7), po trzech zdobytych z rzędu golach. W końcówce tej części gry nasze szczypiornistki powiększyły przewagę.

Początek drugiej części to znów brak skuteczności Koroneczek, dzięki czemu piotrkowianki zmniejszyły stratę do minimalnej, a potem, często grając z kontrataku, doprowadzały do remisu, a raz, w 52 minucie, objeły prowadzenie 27:26. Na szczęście końcówka spotkania należała do miejscowych, a decydującego o wygranej gola w końcówce meczu zdobyła Edyta Charzyńska.

W kolejnym meczu, w następny weekend, Korona Handball zagra na wyjeździe z KPR Jelenia Góra.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA