Michał Perzanowski
PAP/EPA
PKO Ekstraklasa. W szalonym spotkaniu kończącym sobotnie granie Górnik Zabrze zremisował z Piastem Gliwice 3:3. Goście prowadzili już 2:0 i 3:2, ale nie potrafili utrzymać dobrego rezultatu. Gol na wagę remisu padł w 98. minucie. Po dłuższej przerwie pojawił się na boisku Lukas Podolski.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 3:3 (2:2). Jak padły bramki?

5. minuta - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Górnika. Richard Jensen wygrywa pojedynek główkowy z Arielem Mosórem, ale niefortunnie trafia do własnej bramki.
14. minuta - Kądzior dośrodkowuje w szesnastkę z pola karnego, tam Kryspinowi Szcześniakowi ucieka Kamil Wilczek i głową pokonuje bezradnego Kevina Brolla.
17. minuta - Słoweński obrońca dośrodkowuje w pole karne Piasta, nikt nie zamyka jego podania, ale piłka dostaje dużej rotacji i wpada do bramki Frantiska Placha.
42. minuta - Alexandros Katranis faulował Roberta Dadoka i po analizie VAR mamy jedenastkę. Piotr Krawczyk pewnie wykorzystuje jedenastkę! Mamy remis.
49. minuta - Dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki w pole karne. Jeden z defensorów wybija futbolówkę wprost pod nogi Kądziora, a ten uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje Kevina Brolla.
98. minuta - W dużym zamieszaniu w gospodarze doprowadzają do wyrównania w 98 minucie! Na listę strzelców wpisuje się Richard Jensen. Wcześniej Ariel Mosór wyleciał z boiska. Gracz Piasta ostro wyciął Rafała Janickiego, który nie dokończył tego spotkania.

Atrakcyjność meczu: 10/10
Piłkarz meczu: Damian Kądzior

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Sezon ligowy ruszył w pełni, a my możemy już powoli podsumowywać pierwsze występy polskich zawodników, którzy w listopadzie zagrają w Katarze. Wiadomo, przez dwa miesiące może się dużo zmienić. Na ten moment mamy już jednak wiele pozytywnych sygnałów, co z pewnością cieszy Czesława Michniewicza. Znalazło się kilka dużych nazwisk, które mogą nas poprowadzić do sukcesu. Napastnicy strzelają, ofensywni pomocnicy notują asysty, natomiast obrońcy są chwaleni za swoje interwencje. Kto błysnął na dwa miesiące przed mistrzostwami świata? Sprawdź!

Są już w mistrzowskiej formie? Polacy, którzy błyszczą od po...