PKO Ekstraklasa. Bez goli w Białymstoku. Debiutanta z bramki "okradł" VAR

DW
Jagiellonia po dwóch kolejkach wiosny ma tylko punkt.
Jagiellonia po dwóch kolejkach wiosny ma tylko punkt. Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok nie przełamała się na wiosnę. W meczu z Koroną miała wyraźną przewagę, ale zabrakło skuteczności pod bramką Marka Kozioła. Golkipera kielczan pokonał w pierwszej połowie debiutujący Jakov Puljić, ale po interwencji VAR sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W Białymstoku nie widzieliśmy więc bramek - tak jak w dwóch innych meczach tej kolejki.

Korona Kielce swój pierwszy mecz po przerwie zimowej zremisowała 0:0 z Górnikiem Zabrze. Podopieczni Mirosława Smyły walczą w tym roku o utrzymanie w PKO Ekstraklasie i aby się to udało muszą zacząć wygrywać mecze. W Białymstoku znów im się nie udało, choć można odnieść wrażenie, że nawet nie próbowali. Remis na trudnym terenie jest cenny i z tego założenia wyszli piłkarze z Kielc.

Okazji jednak w meczu nie brakowało. Już w 10. minucie futbolówka zatrzepotała w siatce Korony. Jakov Puljić znakomicie znalazł się w polu karnym rywala i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki! Wcześniej piłkę zgrał mu Taras Romańczuk i Daniel Stefański - po wysłuchaniu podpowiedzi z wozu VAR - podjął decyzję o odwołaniu bramki.

W Białymstoku nie oglądaliśmy świetnego widowiska. Lepiej wygladała Jagiellonia, której bramka została anulowana, ale po przerwie również nie doczekaliśmy się goli. Dużo niedokładności z obu stron, słaby też mecz Jesusa Imaza, który zaliczał kiks za kiksem.

Pod koniec spotkania świetną okazję zmarnował debiutujący Puljić. Chorwat wywarł presję na Ivanie Marquezie, ten pomylił się i oddał piłkę rywalowi. Napastnik Jagi zamiast popędzić z piłką do bramki, oddał strzał z ostrego kąta, po którym futbolówka trafiła prosto w ręce bramkarza.

Akcję meczu miał na swoim koncie Marcin Cebula. Dość spokojny kontratak Korony zakończył się niespodziewanie akcją dwóch na trzech. Marcin Cebula otrzymał piłkę na skraju pola karnego, pociągnął akcję do linii końcowej, przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale Matej Pućko nie trafił w piłkę dosłownie metr przed bramką.