Termalica zabrała z Płocka punkt. Słaby mecz Wisły
Termalica zabrała z Płocka punkt. Słaby mecz Wisły Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A
PKO Ekstraklasa. Podział punktów na rozpoczęcie 14. kolejki. Wisła Płock przed skromną publicznością zremisowała z Bruk-Bet Termalika Nieciecza 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie.

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1

Termalica najwyraźniej okrzepła w ekstraklasie. Niedawno postawiła twarde warunki Rakowowi Częstochowa (2:3), a w zeszłej kolejce potrafiła rzutem na taśmę pokonać Śląsk Wrocław (4:3). Dziś do pełni szczęścia zabrakło niewiele.

Prowadzenie objęła Wisła. O zaliczeniu gola zadecydowały dosłownie centymetry. Gdyby zgrywający piłkę Łukasz Sekulski znalazł się o wlos bliżej bramkarza, to VAR anulowałby trafienie. Stało się inaczej, więc Damian Warchoł celebrował już swoją szóstą bramkę w sezonie.

Termalica odpowiedziała jedenaście minut później. Znów atakujący wyczuli na centymetry linię spalonego. Akcję zaczął Adam Hlousek, asystą popisał się Samuel Stefanik, a do siatki piłkę skierował Muris Mesanović. To jego czwarty z rzędu występ z bramką na koncie.

Dla Wisły to dopiero drugi domowy mecz ze straconą bramką. Twierdza Płock nie padła, ale było blisko, skoro poprzeczkę jeszcze przed przerwą obił Roman Gergel.

W tym meczu Termalica oddała więcej strzałów (12>6), miała częściej piłkę (57>43) i wymieniła więcej podań (477>396).

Piłkarz meczu: Muris Mesanović
Atrakcyjność meczu: 5/10

Liga Europy. Legia Warszawa niestety przepadła w drugiej połowie i przegrała z Napoli 1:4, choć na przerwę schodziła z bramką przewagi... Oto jak internauci skomentowali widowisko.

MEMY o meczu Legia Warszawa - Napoli: "Pa tera, jak Ronaldo" [GALERIA]