od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec grała dobrze, objęła nawet prowadzenie, ale mimo to przegrała i to wyraźnie. Zagłębie Lubin skorzystało z jej błędów i wygrało 3:1 (0:0).

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Stal Mielec 3:1

Mniej więcej do 60 minuty był to mecz pod dyktando Stali. Drużyna Adama Majewskiego grała solidnie i jako jedyna kreowała dogodne okazje. Miała jednak pecha. Gol Mateusza Matrasa został odwołany z powodu spalonego, a karnego anulowano po obejrzeniu powtórki, z której jasno wynikło, że Maksymilian Sitek dopuścił się symulowania. Wszystko wskazywało wówczas na to, że Stal i tak zapunktuje. Przed przerwą groźne strzały oddali Krystian Getinger czy Mateusz Żyro. Wreszcie w 56 minucie prowadzenie uzyskał Oskar Zawada po zamieszaniu w polu bramkowym.

I potem zaczęły się kłopoty Stali. Niemające nic do stracenia Zagłębie ruszyło do ataku i w przeciągu trzynastu minut z 0:1 zrobiło się 3:1. Początkowo Zagłębie powstrzymywał Rafał Strączek, ale z bohatera stał się antybohaterem. Przy decydującym o porażce golu, czyli drugim zachował się beznadziejnie; wybiegł daleko poza szesnastkę, gdzie zbyt krótko wybił piłkę głową, a ta spadła pod nogi Erika Daniela, który efektownym lobem zapewnił Miedziowym szczęśliwe zwycięstwo.

Odblokowane Zagłębie w 84 minucie ustaliło jeszcze wynik. Dublet skompletował Martin Doleżal, któremu dograno dwie dość podobne piłki. To bardzo ważne zwycięstwo, bo pozwalające uciec zagrożonej spadkiem Wiśle Kraków na sześć punktów.

Dla Stali to siódmy z rzędu mecz bez wygranej (sześć porażek i remis).

Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin - Stal Mielec (w skali 1-6):