Mecz Cracovia - Lech Poznań 2:1
Mecz Cracovia - Lech Poznań 2:1 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Świetne widowisko przy Kałuży. Cracovia odwróciła losy spotkania z Lechem Poznań i wygrała 2:1 (0:1). Decydującą rolę odegrał Sergiu Hanca, który zapisał szóstego gola i piątą asystę. Dzięki wygranej drużyna Michała Probierza zrównała się punktami z Legią Warszawa. Dziś oklaskiwało ją Na 12 247 widzów.

Ten mecz był zupełnie inny od mecżów w Białymstoku czy Lubinie. Inny znaczy lepszy. Odznaczył się wysokim tempem i nagłymi zwrotami akcji - także z udziałem systemu VAR. Ale po kolei.

Cracovia zagrała dziś bardzo dobrze. Jej piłkarze byli ruchliwi i pomysłowi. Sergiu Hanca postraszył jeszcze przed przerwą. Piłka po jego pierwszym uderzeniu o centymetry minęła lewy słupek. Bliski szczęścia był również Michał Helik.

Mimo przewagi Cracovii to Lech objął prowadzenie. Stało się tak po akcji młodzieżowców. Dograł Jakub Kamiński, wykończył w polu karnym Kamil Jóźwiak. Pomocnik kopnął w sam środek, umieszczając futbolówkę między nogami Michala Peskovicia.

Minęły ledwie sekundy drugiej połowy a Cracovia już cieszyła się z wyrównania. W 46 minucie trafił Kamil Pestka. Asystował mu Sergiu Hanca, który później wykorzystał jedenastkę. Przypomnijmy, że tydzień temu Rumun uderzeniem z wolnego zapewnił punkty z Arką Gdynia (1:0)

Dziś to właśnie rzut karny przesądził o zwycięstwie Cracovii. Drużyna "Pasów" dostała go po wideoweryfikacji - po faulu Thomasa Rogne na Rafaelu Lopesie.

Dzięki wygranej Cracovia zrównała się punktami z liderującą Legią Warszawa. Z kolei Lech pozostał na piąty miejscu. Do podium traci pięć punktów. Do Legii i Cracovii - po osiem.

Piłkarz meczu: Sergiu Hanca