Piotr Rzepecki
Canal+ Sport screen
PKO Ekstraklasa. Zakończyła się sześciomeczowa seria Cracovii bez wygranej. Dziś w stolicy Małopolski to "Pasy" były lepsze ogrywając Radomiak Radom 3:0. W drugiej połowie piłkarz gości Chico Ramos złamał nogę i zabrała go karetka.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Radomiak Radom 3:0 (1:0)

Od pierwszego gwizdka odważnie ruszył Radomiak. Drużynie gości brakowało jednak konkretów w ostatniej fazie ataku. Z większym zębem grali za to piłkarze Cracovii. Już w 5. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale dogrania z prawej strony nie zamknął Takuto Oshima.

Bliski gola na 1:0 był Michał Rakoczy, ale 21-latek nie trafił czysto w piłkę na linii pola karnego. Nie pomylił się jednak w kolejnej akcji. W 19. minucie fantastycznie wykończył podanie Takuto Oshimy i strzałem po ziemi skierował piłkę do siatki trafiając siódmy raz w tym sezonie ligowym.

Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Cracovia zaatakowała ponownie. Tym razem niecelnie uderzył Mateusz Bochnak. Pomocnik, który tej zimy trafił do Cracovii strzelił obok słupka bramki gości.

Radomiak odpowiedział strzałem Lisandro Semedo. Skrzydłowy uderzył ponad poprzeczką bramki "Pasów".

Paskudna kontuzja i finisz dla Cracovii

Na początku drugiej połowy Cracovia właściwie nie opuszczała połowy Radomiaka. To groźnych sytuacji dochodzili Benjamin Källman czy Mateusz Bochnak. Ten drugi po godzinie gry zaprzepaścił fantastyczną kontrę. Gdyby podał do biegnącego obok Fina, z pewnością "Pasy" podwyższyłyby prowadzenie.

Pod koniec meczu doszło do przykrej sytuacji - paskudnej kontuzji nabawił się Chico Ramos. Piłkarz Radomiaka złamał nogę w starciu z Takuto Oshimą. Natychmiast zabrała go karetka. Więcej o tej sytuacji napisaliśmy w artykule poniżej.

Końcówka należała do piłkarzy "Pasów". Przerwa spowodowana kontuzją Ramosa nie wybiła gospodarzy z rytmu. Najpierw na 2:0 trafił Virgil Ghita, a w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustanowił zmiennik Patryk Makuch.

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Radomiak Radom (w skali 1-6):