Piast - Śląsk 1:1
Piast - Śląsk 1:1 Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Festiwal pięknych goli na stadionie przy Okrzei. Piast Gliwice przed własną publicznością zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1, tracąc prowadzenie na chwilę przed ostatnim gwizdkiem.

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1

Ciekawie zrobiło się dopiero po przerwie. Obie drużyny podkręciły tempo i szybko stworzyły sobie po dogodnej sytuacji. Po centrostrzale Alberto Torila zmuszony do interwencji został Michal Szromnik, a w drugim polu karnym na linii interweniował Frantisek Plach, bo na długim słupku akcję zamknął Petr Schwarz.

Kluczowa okazały się dziś zmiany. Trener Waldemar Fornalik posłał na boisko Damiana Kądziora, który odcisnął swoje piętno na widowiskowej akcji: były reprezentant Polski zaczął ją na połowie Śląska, by po odegraniu od Patryka Sokołowskiego otworzyć drogę do bramki Kristopherowi Vidzie. Węgier choć jest pomocnikiem to strzelił już trzeciego gola. Polak zaliczył za to pierwszą asystę.

Mimo strzelenia gola Piast nie wygrał. Zabrakło minuty (!). W doliczonym czasie przepiękną przewrotką odpowiedział bowiem wprowadzony Fabian Piasecki. Śląsk zatem wciąż bez porażki, a Piast bez awansu na podium, które gwarantowałoby zwycięstwo.

Piłkarz meczu: Fabian Piasecki