PKO Ekstraklasa. Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Jagiellonią Białystok 1:1 (1:0). Mecz miał różne oblicza: najpierw dobrze zagrali gospodarze, a po zmianie stron goście.

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:1
Podbeskidziu starczyło sił na jedną połowę - pierwszą. Zespół "Górali" zaprezentował się wtedy lepiej od bezbarwnego rywala. Bramkę po rzucie rożnym zdobył głową Rafał Janicki. Poprawić powinien jeszcze Karol Danielak, ale po przyjęciu futbolówki zmarnował okazję z takiego miejsca:

Po przerwie zobaczyliśmy inny mecz. Podbeskidzie oddało inicjatywę, Jagiellonia skutecznie zawalczyła o bramkę. Do wyrównania doprowadziła akcja młodzieżowców, bocznych obrońców: uderzenie Pawła Olszewskiego dobił nabiegający Bartłomiej Wdowik, który wykorzystał drzemkę Filipa Modelskiego. To 26. bramka Jagiellonii w sezonie, lecz dopiero pierwsza autorstwa młodzieżowca.

Chwilę później Jagiellonia cieszyła się z drugiej bramki. Na krótko. Sędzia Szymon Marciniak po analizie VAR odwołał trafienie Ariela Borysiuka, dopatrując się pozycji spalonej kilka zagrań wcześniej.

Jagiellonia po raz pierwszy zremisowała w meczu wyjazdowym. Podbeskidzie pozostaje na powierzchni, ale ma ledwie dwa punkty więcej od ostatniej Stali Mielec, którą czeka zaległe spotkanie z Wisłą Płock.

Piłkarz meczu: Xavier Dziekoński